Travica vodio Padovu do četvrte pobede

Vesti odbojka 23. nov 201920:08 > 20:11
Scott Barbour/Getty Images

Odbojkaši Padove savladali su Latinu rezultatom 3:1 u premijernom meču osmog kola italijanske Serije A.

Padova je upisala četvrtu pobedu u sezoni, i skočila na petu poziciju trijumfom nakon 85 minuta, igre. Po setovima je bilo 25:20, 25:15, 18:25 i 25:22. Kao što rezultat govori, domaćin je bio dominantan u prva dva seta, sjajno je dirigovao igrom Dragan Travica, a pratili su ga napadački raspoloženi Išikava i Marko Volpato.

Gosti, koji su propustili priliku u prvom setu, kada su vodili 14:9 i 19:17, dočekali su svojih pet minuta u trećem delu igre, ali su iskoristili pad koncentracije u igri Padove. I pored izgubljnog trećeg seta, domaćin je uspostavio dominaciju i dugo imao prednost od 3 do 5 poena, što je bilo dovoljno da dođu do pobede, iako su odbojkaši Latine zapretili, jer je na semaforu zasijalo 23:21. Kubanac Ernandez bio je sigurna napadačka opcija u završnici, a tačku na i je stavio blokom na francuzu Patriju, srednji bloker Alberto Polo. Juki Išikava je završio meč sa 22 osvojena poena, dok je jedan manje upisao Ernandez. U redovima Latine, po 14 poena upisali su Patri i Karlicek. U nedelju na SK HD možete gledati derbi meč u kojem se sastaju Modena i Trentino.