Serija A: Nezaustavljivi Lube 10/10

Vesti odbojka 27. nov 201923:54 > 28. nov 2019 0:02
Lega Pallavolo

Aktuelni šampion Italije i Evrope Lube nastavlja u istom ritmu i u ovoj sezoni. U 10. kolu Serije A došao je i do 10. pobede protiv Monce 3:1.

Lube je protiv Monce dobio rutinski prva dva seta 25:16 i 25:21. Gosti su iskoristili blagi pad u igri lidera i uspeli da smanje na 2:1 dobivši treći set 25:18. Nastavili su muški da se bore i u četvrtom setu, ali Lube na kraju nije dozvolio čak ni da bude okrznut i da eventualno igra peti set. Dobio je četvrti 25:23 za maksimalna tri boda. U 10 utakmica imaju svih 10 pobeda i samo na jednom meču dopustili su protivniku da osvoji dva seta i tako ostali bez jednog boda.

Trentino je do pre par nedelja držao korak za Lubeom, ali je potom doživeo dva vezana poraza. Zbog toga je bilo važno da u gostima protiv Latine prekine tu negativnu seriju. I uspeo je u tome, slavio je 3:1 (28:26, 25:18, 19:25, 25:22). Važnu ulogu odigrao je reprezentativac Srbije Srećko Lisinac sa 12 poena i bio je treći poenter ekipe iza Klemena Čebulja sa 22 i Luke Vetorija sa 20 poena. Trentino je četvrti sa skorom 7-2 i 21 bodom, koliko ima i trećeplasirana Modena, ali uz utakmicu manje, dok drugoplasirana Peruđa ima skor 8-2 i 22 boda, posle pobede nad Sorom 3:0 (25:15, 25:21, 25:19).

Na kraju dana Ravena je u četiri seta savladala Veronu 25:21, 25:23, 20:25, 25:19.