LŠ: Rusi odneli ceo plen iz Ankare

Vesti odbojka 18. dec 201919:33 > 19:34

U Ligi šampiona gledali smo meč trećeg kola C grupe između Halkbanke i Zenita iz Kazanja.

Posle više od 2 sata zanimljive utakmikce Rusi su odneli ceo plen iz Ankare pobedom od 3:1.

Da su kojim slučajem odbojkaši Zenita dobili prvi set, u kom su vodili 24:21, možda bi ovaj susret trajao kraće ali su Turci nakon velikog preokreta do kraja meča pretili favorizovanom gostu.

Mora se priznati da je Halkbanka propustila šansu da povede 2:0 jer nije kaznila veliki broj grešaka protivnika koji se izvukao i stigao do izjednačenja, a sa nekoliko izmena trenera Verbova, bivši šetostruki prvak Evrope ipak je dobio poslednja dva seta i zabeliežio prvu pobedu u ovosezonskoj Ligi šampiona.

U pobedničkom timu blistao je Maksim Mihajlov sa 27 poena a Bugarin Cvetan Sokolov je dodao 20. U poraženom timu bolji od ostalih bio je korektor Metin Toj sa 18 poena.