Monca sprečila veliki preokret Padove

Vesti odbojka 21. dec 201920:48 > 20:48
Lega Pallavolo

Odbojkaši Monce savladali su sa 3:2 (25:20, 25:23, 19:25, 23:25, 18:16) Padovu u meču 13. kola Serije A.

Duel je završen posle dva sata i 11 minuta igre.

Domaćini su prilično lako dobili prvi set. U drugom su gosti imali inicijativu, u završnici su vodili sa 21:19. Ipak, Monca je uspela da preokrene i povede sa 2:0 u setovima.

Usledio je preokret gostiju. Padova je igrala znatno bolje, te se izborila za tajbrejk.

U odlučujućem setu Monca je konstantno imala prednost, ali je do pobede došla osvojivši 18. poen.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bartoš Kurek sa 27 poena. Na drugoj strani je Fernando Ernandez brojao do 32.

Bio je to treći uzastopni poraz Padove, koja je na sedmom mestu na tabeli. Monca je na poziciji iza, pošto je ostvarila drugu pobedu u poslednja tri meča.