LŠ: Vojvodina ispustila Fridrihshafen

Odbojka 29. jan 202022:23 > 22:26
CEV

Odbojkaši Vojvodine izgubili su na gostovanju Fridrihshafenu rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako doživeli četvrti poraz u elitnom takmičenju.

Nemački klub je u tom duelu slavio posle niza preokreta, sa 23:25, 25:18, 17:25, 25:20, 15:13 po setovima, posle dva sata i dva minuta igre.

Vojvodini nije za utehu osvojen bod, pošto je posle vođstva od 2:1 u četvrtom setu propustila mnogo prilika do rezultata 17:17, da bi završnica pripala domaćina. U petom setu je bilo i 9:6 za Novosađane, koji su imali prednost sve do 12:11. Nešto iskusniji domaćini na krilima junaka meča Antona Lukasa Menera došli su do druge pobede u grupi E.

U redovima šampiona Srbije, koji je igrao bez povređenog kapitena Stevana Simića i iskusnog Miloša Nikića, 21 poen osvojio je Aleksandar Blagojević, Filip Kovačević je imao 19, a Pavle Perić jedan manje.

Na drugoj strani, Mener je imao 20 poena, dok je Nikola Gjorgiev dodao 17.

Vojvodina posle četvrtog kola ima dva boda na začelju grupe E. Na čelu se nalazi Keđeržin sa maksimalnim skorom i 12 bodova, a slede ga Fridrihshafen i Ruselar sa skorom 2-2.

Novosađani u narednom kolu 11. februara dočekuju lidera grupe i ujedno izabranike Nikole Grbića.