CEV kup: "Pirova pobeda" Mladosti u Brčkom

Odbojka 12. feb 202021:26 > 21:30
CEV

Odbojkaši Mladosti savladali su francuski Ažaksio u revanš meču osmine finala CEV kupa rezultatom 3:2. Bila je to pirova pobeda pošto je u prvom meču francuski predstavnik trijumfovao 3:1.

Veliku šansu su propustili momci iz Brčkog pošto su vodili sa 2:0 i 23:22 u trećem setu, bili su na korak od zlatnog seta, međutim sa dve uzastopne greške u završnici tog dela igre poklonili su set protivniku.

To je uticalo psihološki na domaći sastav koji je lako poražen u četvrtom periodu sa 25:12, a to je bio signal za ekipu Ažaksioa da počne sa velikim slavljem jer su već tada obezbedili plasman u četvrtfinale.

U rezultatski nevažnom petom setu domaći tim je spasio dve meč-lopte iskoristio svoju drugu i došao do pobede.

Najbolji kod Ažaksioa bio je Vasim Ben Tara sa 20 poena, dok je kapiten i nekadašnji reprezentativac Srbije Dejan Radić upisao 8 poena. Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Jovan delić sa 19 poena.

Francuski tim će u četvrtfinalu igrati protiv Modene.