Pobeda Zakse, Atanasijević i Podraščanin vodili Peruđu

Odbojka 4. mar 202017:26 > 17:29
CEV

Odbojkaši Zakse Keđeržin savladali su ekipu Kuzbasa u Kemerovu rezultatom 3:2 i tako osvojili važna dva boda u prvom meču četvrtfinala Lige Šampiona. Po setovima nakon velike borbe bilo je 22:25, 26:24, 17:25, 28:26 i 16:14.

Šampion Rusije odlično je otvorio utakmicu, a imao je priliku i u drugom setu da duplira prednost, ali je Zaksa stigla do izjednačenja.

U trećem delu igre je ponovo domaćin dominirao na krilima sjajnog Poletaeva i došao na korak do pobede. Bili su na dva poena od pobede i u četvrtom setu, ali je ekipa Nikole Grbića ipak došla do 2:2.

U taj – brejku je poljski šampion imao ubedljivu prednost, ali je uporni domaćin došao do 14:14. Nisu imali snage za preokret, pa je Keđeržin došao do velike pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kamil Semenjuk sa 19 poena, dok je 18 upisao Arpad Baroti. Kod Kuzbasa, istakao se Viktor Poletaev sa 24 poena. Šampion Rusije bio je oslabljen neigranjem standardnog primača Jaroslava Podlesniha.

Revanš meč na programu je u Poljskoj naredne srede od 18 časova, a domaćinu je dovoljna pobede bilo kojim rezultatom.

U drugom meču dana igranom u Rusiji, Peruđa je slavila protiv Fakela sa 3:1, po setovima 25:23, 25:21, 22:25 i 25:21 nakon 114 minuta igre.

Tokom čitavog meča dominirali su gosti, samo ih je pad koncentracije u trećem setu koštao maksimalnog trijumfa. U igri ekipe iz Novog Urengoja itekako se osetio izostanak najboljeg igrača, ruskog reprezentativca Jegora Kljuke. Najefikasniji u njegovom odsustvu bio je Kristijan Padar sa 20 poena, dok je jedan manje upisao Dimitri Volkov. Kod pobednika, Aleksandar Atanasijević je osvojio 16 poena, a Marko Podraščanin 10.

U revanšu koji je na programu narednog utorka u Peruđi, domaćinu su neophodna samo dva seta kako bi izborio plasman u polufinale.