SL(ž): Umalo podvig SM, Železničar okrenuo crno-bele

Vesti odbojka 7. nov 202021:36 > 21:47

Odigrane su tri utakmice devetog kola Superlige Srbije za odbojkašice. Viđeni su vrlo zanimljivi susreti, posebno u Obrenovcu i Lajkovcu.

U derbiju kola drugoplasirani TENT dočekao je petoplasiranu Sremsku Mitrovicu. Gošće su pokazale da nisu došle sa belom zastavom i već u prvom setu najavile ozbiljan okršaj. Taj deo igre dobile su 25:17. U drugom je uzvratio domaći tim 25:20, a onda se u trećem vodila velika borba. Na kraju je na razliku set dobila Sremska Mitrovica 27:25.

Logično bi bilo očekivati da će tako dobijen set i vođstvo 2:1 da bude injekcija samopouzdanja, ali dogodio se obrnut scenario. Jesu gošće osvojile 25 poena, koliko bi im minimalno trebalo za pobedu, ali zbirno u naredna dva seta. TENT je brutalno uzvratio u četvrtom 25:17, a onda i peti dobio 15:8 i na kraju došao do osme pobede.

Domaće odbojkašice došle su do pobede na krilima fenomenalne Sare Carić, koja je zabeležila 34 poena. Na drugoj strani Nataša Savović meč je završila sa 21 poenom. TENT je ostao drugi sa 8-1, a Sremska Mitrovica peta sa 4-5.

Železničar je u Lajkovcu dočekao Partizan. Domaćin je dobio prvi set 25:21, ali onda je usledio period bolje igre crno-belih. Prvo su dobile drugi na razliku 26:24, a onda i treći 25:20. Međutim, sličan scenario kao i u Obrenovcu. U naredna dva seta kao da je gošćama ponestalo goriva. Železničar je dobio četvrti set 25:19, a onda i peti odlučujući 15:9.

U pobedničkom timu Milana Rajlić je zabeležila 31 poen, dok je na drugoj strani Ivana Radonjić bila najefikasnija sa 22 poena. Železničar je treći sa 6-2, dok je Partizan šesti sa 4-5.

Lider Ub došao je i do devet pobede u isto toliko mečeva, pošto je u gostima bio bolji od fenjeraša Beograda 3:0.