Čelendž kup (m): Večiti atinski na megdanu u polufinalu

Odbojka 27. jan 20230:53 0 komentara
Dragan Travica

Makabi Tel Aviv, Fonte Bastardo, Olimpijakos i Panatinaikos, plasirali su se u polufinale Čelindž kupa, trećeg po kvalitetu evropskog klupskog takmičenja.

Mesto među četiri najbolje ekipe, još u sredu obezbedili su Fonte Bastardo i Panatinaikos, posle dramatičnih revanš mečeva.

Ekipa sa Azorskih ostrva, gostovala je u Lisabonu, velikom rivalu Sportingu, a posle 3:0 u prvom meču, gubili su 2:1, pa je domaća publika poverala u igranje „zlatnog seta“. Ipak, predvođeni Venecuelancem Edsonom Valensijom, koji je osvojio 30 poena, gosti su prvo došli do izjednačenja i plasmana u polufinale, a onda i pobede od 3:2.

Ništa manje drame nije bilo ni u Atini, u revanš meču između Panatinaikosa i Orion Detinhema. Holanđani su u „Marusi“ došli posle poraza na svom terenu od 3:1, ali su u revanšu odigrali sjajna tri seta i izborili „zlatni“ u kojem su ipak položili oružje – 15:12.

Kod domaćih, Jirži Kovar i Fernando Ernandes osvojili su po 15 poena, dok je u gostujućem timu Jasper Vijkstra stao na 19.

U četvrtak su odbojkaši Olimpijakosa savladali Steauu (3:2), a pitanje konačnog pobednika rešeno je već posle prva dva seta.

Tonček Štern je osvojio 10 poena, Salvador Idalgo devet, a prva dva seta za ekipu iz Atine odigrali su Alen Pajenk i Dragan Travica… Igrom tima iz Bukurešta dirigovao je Ivan Kostić.

Poslednji su do polufinala stigli odbojkaši Makabija iz Tel Aviva, koji su i u revanšu savladali kiparsku Omoniju sa 3:1 (prvi meč 3:0).

Rezultati revanš mečeva četvrtfinala: Omonija Nikozija (Kipar) – Makabi Tel Aviv (Izrael) 1:3 (prvi meč 0:3), Sporting (Portugalija) – Fonte Bastardo (Portugalija) 2:3 (0:3), Steaua – Olimpijakos 2:3 (1:3), Panatinaikos (Grčka) – Orion Detinhem (Holandija) 0:3 (3:1), zlatni set 15:12.

Parovi polufinala (8. i 15. februara): Makabi Tel Aviv (Izrael) – Fonte Bastardo (Portugalija), Olimpijakos (Grčka) – Panatinaikos (Grčka).