Fenerbahče u finalu plej-ofa

Odbojka 9. apr 202121:58 0 komentara
Fenerbahče
tvf.org.tr/

Odbojkaši Fenerbahčea izborili su plasman u finale plej-ofa turske Efeler lige, pošto su u dramatičnoj majstorici polufinala, koja je trajala 150 minuta, savladali Arkas rezultatom 3:2, po setovima 19:25, 25:22, 21:25, 29:27, 15:7.

Imali su gosti iz Izmira veliku šansu da dođu do završne predstave, ali u četvrtom setu, pri vođstvu od 2:1 nisu iskoristili dve vezane meč lopte, pa je iskusniji domaćin prvo izjednačio na 2:2, a onda u velikom stilu dobio i taj-brejk.

U pobedničkom timu Metin Toj je osvojio 20 poena, Salvador Idalgo 18, a Nikolas Hog 13.

Arkasu za pobedu nije bilo dovoljno ni 28 poena mladog Efea Mandiradžija, dok je Marko Mert Matić dodao 13.

Finalna serija plej-ofa između Ziratbanka i Fenerbahčea, koja se igra na tri pobede, počinje u ponedeljak, 12. aprila u 19 časova.

Pre toga, preporučujemo vam da već u subotu pogledate i prvu utakmicu finalne serije plej-ofa u ženskoj konkurenciji, u kojoj se sastaju Fenerbahče Zorana Terzića, Brankice Mihajlović i Bianke Buše, te Vakifbank sa Majom Ognjenović i Milenom Rašić.