Galatasaraju derbi, Buculjević se radovao protiv Ćirovića

Odbojka 27. feb 202117:40 0 komentara
odbojka lopta
Shutterstock, Inc

Odbojkaši Galatasaraja posle velike borbe savladali su Halkbank u 30. kolu turske Efeler lige 3:1 (25:22, 29:27, 19:25, 26:24).

Izuzetno uzbudljiva bila je završnica trećeg seta u kojoj je Halkbank prvi imao set loptu. Ipak, domaći tim je pravio greške u prelomnim momentima. Galatasaraj se našao u sličnoj situaciji u četvrtom setu, ali je gostujuća ekipa bila mirnija, pa je blokom Subašija došla do pobede.

U pobedničkom timu Armando Tores je osvojio 13 poena, a Juri Berežko 10. Na drugoj strani Fernando Ernandes se istakao sa 18, dok je Efe Bajram dodao 13.

Halkbank je treći na tabeli sa skorom 22-7. Do kraja ligaškog dela treba da odigra još jednu zaostalu utakmicu. Galatasaraj je peti sa učinkom 22-6 i još dve zaostale utakmice.

Arkas je pobedom završio prvi deo prvenstva, pošto je savladao Halilije 3:0 (25:19, 25:20, 25:20).

Bila je to treća pobeda u nizu Arkasa, koji u ovom trenutku zauzima prvu poziciju na tabeli. Ipak, s obzirom na to da Fenerbahče i Zirat Bankaši imaju po četiri utakmice manje, gotovo je izvesno da neće na tom mestu dočekati plej-of.

Pobedi lidera na tabeli najviše je doprineo Efe Mandiradži sa 21 poenom, Džilijen Vinkelmiler je brojao do 16. Na drugoj strani Enes Atli je stao na 12, Jordan Biset na 10, a srpski tehničar Andrija Vilimanović na tri.

Altekma je sa 3:2 (19:25, 16:25, 25:15, 25:19, 15:7) pobedila Sorgun. Za preokret je bio najzaslužniji Kan Hurbuz koji je u igru ušao u drugom setu i do kraja osvojio 22 poena. Danijel Muniz je dodao 19, Ugo Amaćer 17, a srpski tehnučar Maksim Buculjević 3. Za poraženi tim Sepeda Bbreu je osvojio 28 poena, a Lazar Ćirović 11.

Rezultati ostalih mečeva: Fenerbahče – Arhavi 3:0, Solhan Spor – Istanbul BB 3:1, Bursa – Beledije Plevne 3:0, Afjon – Inegol 3:0.