Kovačev Belhatov ubedljiv u Radomu, Resovija slavi Deroa

Odbojka 30. dec 202122:51 > 01. jan 2022 20:03 0 komentara
Sam Dero Aseko Resovija

Ekipa Kupruma izgubila je kao domaćin u Lubinu od Aseko Resovije iz Žešuva rezultatom 1:3, dok je ekipa Slobodana Kovača, SKRA Belhatov kao gost bila ubedljiva protiv domaćeg sastava Čarni Radom sa 3:0 u trinaestom kolu poljske Plus Lige.

#related-news_0

U Žešuvu je po četvrtinama bilo 20:25, 25:23, 27:29, 23:25,

Gosti su opravdali ulogu favorita, iako su ove sezone nekoliko puta razočarali svoje navijače. U timu Aseko Resovije nedavno je došlo do promene trenera. Italijana Alberta Đulijanija zamenio je Argentinac Marselo Mendez.

Gosti su u prvom setu igrali veoma dobro. Brzo su poveli i njihovo vođstvo je raslo. Na kraju su slavili sa 20:25. Drugi set su dobili domaći odbojkaši posle rezltstske klackalice. Treći set je bio još izjednačeniji. Obe ekipe su se fokusirale na snažan servis, ali su domaći odbojkaši imali 15 grešaka i pet asova. Vojčeh Ferens i Sem Deru postigli su šesnaest poena. Ovaj uzbudljiv set dobili su gosti sa 27:29.

U četvrtom setu ponovo je bolje počeo tim iz Lubina. Imao je 3:0, zatim i 14:9 i 17:12, ali su gosti malo po malo smanjivali predmnost da bi do šli do izjednačenja 20:20. Na kraju su preokrenuli posle dve blokade Valinskog. Taj set dobili su sa 23:25.

Ubedljivi Belhatov

U drugom meču večeri SKRA Belhatov, ekipa koju vodi srpski trener Slobodan Kovač, ubedljivo je pobedila domaći Čarni Radom sa 3:0 po trećinama 20:25, 19:25, 22:25.

U pobedničkom timu igrali su Aleksandar Atanasijević i Mihajlo Mitić, a za MVP igrača proglašen je Mateuš Bjenjek.

Blistao je gost u prvoj trećini, zatim i drugoj koja je završena pobedom izabranika Slobodana Kovača 25:19. Set broj tri nije se razlikovao od prethodna dva. Već na početku gosti su stekli blagu prednost od 9:7 i čuvali rezultat do kraja  za 25:22.