Kup CEV: Maja i Tijana slavile u Lajkovcu

Odbojka 17. nov 202121:42 > 18. nov 2021 14:09 0 komentara
Tijana Bošković Maja Ognjenović Ezačibaši
FOTO OSS

Železničar iz Lajkovca, aktuelni pobednik Kupa Srbije, prema očekivanju doživeo je poraz u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2022. Železničar je večeras u Hali sportova u Lajkovcu izgubio od turskog Ezačibašija za koji nastupaju Maja Ognjenović i Tijana Bošković sa 3:0, po setovima 28:26, 25:17 i 25:17, posle 73 minuta igre.

#related-news_0

Kako prenosi OSS, Železničar tokom celog prvog seta bio ravnopravan rival moćnom Ezačibašiju, ali je ekipa iz Turske u uzbudljivoj završnici spasila tri set lopte i sa 28:26 povela sa 1:0. Posebno je dramatično bilo pri rezultatu 26:25, kad je as kontru Ljubice Milojević izblokirala Maja Ognjenović.

U drugom setu Turkinje su već na početku stvorile rezultatsku razliku, koja im je kasnije omogućila da sa 25:17 dupliraju stečenu prednost.

Treći set je bio zanimljiv do vođstva Železničara od 9:7. Nakon toga, ekipa za koju igraju Maja Ognjenović i Tijana Bošković, uspela je serijom od 10:1 da rezreši sve dileme. Ezačibaši je na kraju osvojio set sa 25:17, i na taj način zabeležio maksimalnu pobedu u prvoj utakmici.

Revanš utakmica je zakazana za sredu, 24. novembar od 17.00 časova po našem vremenu u dvorani Ezačibaši u Istanbulu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Pobednik duela Železničar – Ezačibaši igraće u osmini finala Kupa CEV 2022. protiv pobednika duela Kalcit Kamnik (Slovenija) – Nojšatel (Švajcarska). Utakmice osmine finala Kupa CEV 2022. na programu su 8. i 15. decembra.