Milano iznenadio Peruđu, Lisinac zablistao u pobedi Trentina

Odbojka 10. mar 202123:15 > 23:56 0 komentara
Srećko Lisinac

Odbojkaši Milana priredili su veliko iznenađenje pošto su savladali prvog nosioca Peruđu na startu četvrtfinalne serije plej-ofa italijanskog prvenstva.

Ekipa Roberta Pjace slavila je u tajbrejku i to posle izgubljena prva dva seta i spasene tri meč lopte rivala u četvrtom periodu. Konačni rezultat bio je 3:2 (18:25, 21:25, 27:25, 33:31, 19:17).

Imala je Peruđa sve u svojim rukama u prva dva seta, a onda su se razigrali gosti. Činilo se da će sve, ipak, biti gotovo u četvrtom setu, pošto su domaći rano stigli do osetne prednosti (9:3, 12:6, 17:12). Međutim, završnica je pripala odbojkašima Milana, koji su spasli tri meč lopte rivala i izborili se za tajbrejk. U petom setu je prednost konstantno bila na strani gostujuće ekipe. Iako je Peruđa pretila u završnici, samo je odlagala neizbežno.

U pobedničkom timu najbolji je bio Žan Patri sa 23 poena, Tine Urnaut je osvojio 18, a Mateo Pjano i Juki Išikava po 14. Na drugoj strani Vilfredo Leon je brojao do 31, Sebastijan Sole je stao na 19, a Oleg Plotnicki na 18. Aleksandar Atanasijević je u igru ulazio u četvrtom setu i počeo je peti, a osvojio je dva poena.

Trentino je poveo u seriji protiv Pjaćence, pošto je na svom terenu slavio sa 3:2 (25:18, 23:25, 22:25, 25:20, 15:8).

U ekipi Anđela Lorencetija najviše poena osvojio je Abdel-Aziz Nimir – 21, Rikardo Lukareli je dodao 17, a sjajni Srećko Lisinac 16. Marko Podraščanin je stao na 10. U poraženom timu Đerđ Grozer je osvojio 21 poen, Aron Rasel 16, a Mohamed Musavi 11.

Drugi mečevi obe serije na programu je 14. marta.