Ne dešava se često, Vojvodina izgubila 3:0, prvenac Brđovića

Vesti odbojka 23. okt 202219:423 komentara
Radnički Kg slavlje

Odbojkaši Radničkog u derbiju drugog kola prvenstva Srbije maksimalnim rezultatom pobedili su šestostrukog uzastopnog šampiona, ekipu Vojvodine.

Kragujevčani su na svom terenu zabeležili prvi trijumf u sezoni, a po setovima je bilo 26:24, 25:22 i 26:24. Bio je to i ligaški prvenac 29-godišnjeg trenera Alekse Brđovića.

Radnički je odlično odigrao finiš prvog seta, kada je nadoknadio minus od tri poena (21:18). Rezultatska klackalica i serija tajm-auta je trajala do rezultata 24:24, kada Šumadinci prvo dolaze do set lopte, a potom kapiten Blagojević blokom postavlja konačan rezultat (26:24), za vođstvo od 1:0.

U drugom periodu, punom preokreta, Kragujevčani su bolje odigrali u završnici. Vodila je Vojvodina 14:12, ali je usledio brejk domaćina od 6:1 (18:15), a nešto kasnije bilo je i „+4“ za Radnički. Smanjio je Parapunov na 21:19, ali to nije obeshrabrilo igrače u crvenim dresovima, koji su poenom Petrovića duplirali vođstvo – 25:22 (2:0).

I treći set je bio dramatičan. Stigla je Vojvodina do set-lopte na 24:23, ali je usledilo izjednačenje. Sjajnim poenom Ristića Radnički dolazi do meč lopte (25:24), a nakon greške gostiju, Kragujevčani su došli do trijumfa, posle čega je usledilo ogromno slavlje na terenu SBB hale Jezero.

Najbolji u domaćem timu Aleksandar Blagojević osvojio je 18 poena, dok je Andrej Ristić upisao 13. Kod Novosađana po 12 poena zabeležili su David Mehić i Milan Zečević.

Aleksandar Blagojević, korektor Radničkog, kaže da će ova pobeda značiti njegovoj ekipi u nastavku prvenstva.

„S obzirom da smo u Subotici izgubili na neslavan način dobijenu utakmicu, izuzetno mi je drago što smo pobedili Vojvodinu u tri seta. Znamo da su oni glavni favoriti za osvajanje šampionata i ove godine, ali im hala Jezero sigurno ne leži i na nama je da se potrudimo da tako bude i u narednim utakmicama. Ova pobeda nam je dala elan da u naredne utakmice ulazimo dosta motivisanije“, zaključio je Blagojević.

Tabela: Mladi Radnik 6, Crvena zvezda 6, Spartak 5, Radnički 4, Ribnica 3, Partizan 3, Novi Sad 3, Vojvodina 3, Jedinstvo 3, Karađorđe Topola 0, Spartak Ljig 0, Gornji Milanovac 0.