Novi kiks Zvezde: Takovo slavilo u Gornjem Milanovcu

Vesti odbojka 5. nov 202221:301 komentar
Takovo GM

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su i prvi poraz u šampionatu Srbije. U Gornjem Milanovcu bolje je bilo Takovo 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 25:23).

Možda je kriza prejaka reč, ali alarm treba da se upali u Ljutice Bogdana. Prvo eliminacija u četvrtfinalu Kupa, a sada i poraz od novajlije u eliti, koji je u dosadašnjem toku šampionata osvojio samo dva seta, znak su da su crveno-beli u padu forme.

Jesu tri seta bila na klackalici, ali je samo treći završio u Zvezdinim rukama i to posle dve meč lopte za domaćina. Ništa nije opravdanje gostima za tako bledu partiju, jer su ambicije, ali i kvalitet tima bili na njihovoj strani. Naravno, Takovo ima šta da slavi, jer je stiglo do prve pobede u šampionatu.

Kod pobednika je briljirao Kubanac Brunet Lazaro sa 26 poena, a veteran Radovan Gavrilović je dodao 17. Na drugoj strani srednji bloker Aleksa Polomac bio je najefikasniji sa 16 poena i to dovoljno govori kako su bledu partiju pružili Zvezdini krajnji napadači, pre svih Marinović, Skakić, ali i Koprivica.

Vojvodina je kao gost savladala Mladi radnik i nanela prvi poraz Požarevljanima u ovoj sezoni. Zanimljivo, domaćin je dobio prvi set, u kojem je publika videla čak 22 greške (12 Novosađana i 10 ekipe Mladog radnika). U završnici Tupčij i Sinđelić doneli su vođstvo ekipi Dragana Bonića.

Ipak, u nastavku susreta, Vojvodina je disciplinovala igru. Prijem su primirili Ubiparip i Mišković, proradio je napad sa Mehićem i Parapunovim, ali i blok Krsmanovića. Zaustavljen je Tupčij u napadu i skresana su krila domaćinu.

Mladi radnik - Vojvodina NSS

U trećem periodu Mladi radnik je poveo 7:1 i vodio sve do 15:14, a onda je Vojvodina pojačala servis, a Krsmanoviću se pridružio snažni Milan Zečević, koji je uspešno zamenio Parapunova. Sa još nekoliko grešaka, domaćin je pogurao Novosađane ka vođstvu.

Pokušali su Požarevljani rizičnim servisom da ugroze Vojvodinu četvrtom setu, ali je upravo taj element na kraju izdao odbojkaše Mladog radnika. Devet servis grešaka, bio je ogroman poklon za goste iz Novog Sada, koji su realizovali drugu meč loptu, kad je poentirao sjajni Zečević.

David Mehić je osvojio 13, Petar Krsmanović 12, a Zečević 11 poena za goste, a Tupčij 19 i Nemanja Čubrilo 11 u poraženom timu, koji je načinio čak 33 greške u četiri seta.

Nakon pobede u četvrtfinalu Kupa nad Ribnicom i plasmana u polufinale, odbojkaši Radničkog ostvarili su i drugu ligašku pobedu, i to protiv mlade ekipe Novi Sad Maneks. Bilo je 3:0, po setovima 25:19, 25:19, 25:19. U ekipi Alekse Brđovića, koja je od početka meča diktirala jak servis (13 aseva) i imala čvrst blok (9 blokova), po 15 poena osvojili su Aleksandar Blagojević i Davide Kovač, a 13 je dodao Veljko Boharev. Kod gostiju, Šaranović je osvojio 11, a Savovski 10 poena.

I drugi put za samo četiri dana odbojkaši Partizana savladali su Spartak iz Ljiga. Rezultat je bio identičan kao i u Kupu (3:1), ali su veliku pobedu ekipi Bojana Janića doneli „crno-beli“ klinci, postava u kojoj su svi igrači, osim libera Kapura, rođeni u 21. veku! Partizan je bio lišen usluga Milije Mrdaka i Novice Bjelice, a od drugog seta i Šveđanina Gruveusa, koji je bio sjajan u prvom periodu.

Blistao je Aleksa Mandić sa 17 poena, Luka Tadić je dodao 16, a Vidak Cvetković 15. U ekipi iz Ljiga, koja je u četvrtom setu vodila 9:4 i imala lepu prednost sve do 17:14, iskusni Branislav Radović osvojio je 21 poen, a Ivan Glavinić 17.