Partizan izbegao bruku, Ub ubedljiv u Pazovi

Odbojka 5. feb 202319:47 25 komentara
Serbia Volleyball Odbojka Srbija Odbbojkaška lopta srpska odbojka
Shutterstock/Barbra Ford

Odbojkaši Partizana posle preokreta pobedili su ekipu Spartaka iz Ljiga rezultatom 3-2, po setovima 25:23, 19:25, 26:28, 25:21 i 15:10.

Povezane vesti

Crno-beli su zabeležili peti uzastopni trijumf i sa 32 boda drugi su na tabeli, dok je Spartak ubedljivi poslednji sa svega tri boda.

Domaći su bili na ivici senzacionalnog poraza, u četvrtom setu gubili su 17:14, ali su uspeli da se trgnu i serijom 9:1 preokrenu na 23:18 i meč uvedu u odlučujući set.

U petom setu dileme nije bilo, Partizan je poveo 6:3, potom i 12:7 i upisao težak trijumf.

Luka Tadić je bio najbolji sa 26 poena, a Aleksa Mandić i Daniel Gruvaus su imali po 17 poena. U poraženom timu Samed Halilović je imao 19, Stefan Mirković 18, a Ivan Glavinić 13 poena.

Vojvodina je lider prvenstva sa 41 bodom.

Ekipa Uba je u ženskoj konkurenciji ubedljivo u gostima bila bolja od Omladinca 3-0, po setovima 25:23, 25:20, 25:21.

Ub je došao do četvrtog uzastopnog trijumfa i sa 36 bodova na deobi je trećeg mesta, dok je tim iz Novih Banovaca deseti sa 11.

Bojana Čelić je zabeležila 13 poena, a Slađana Erić, Nikolina Lukić i Barbara Benitez po 10. U poraženoj ekipi Una Vajagić je imala 14, a Iva Sućurović poen manje.

Železničar iz Lajkovca je prvi sa 40 bodova, Jedinstvo iz Stare Pazove ima dva boda manje, a treću poziciju dele Crvena zvezda i Ub sa po 36.