Pjaćenca 3/3, pobeda Modene

Odbojka 31. okt 20211:06 2 komentara
Lega Pallavolo

Pjaćenca je očuvama maksimalan učinak u Seriji A, pošto je u meču trećeg kola slavila u uzbudljivom meču protiv Milana 3:2.

Fantastičan duel viđen je u Pjaćenci. Gosti iz Milana dobili su prvi set ubedljivo 25:16. Ali usledio je udarac lidera. Naredna dva seta otišla su na stranu domaćina 25:21 i 26:24.

Taman kada je izgledalo da će Pjaćenca doći do pobede u četiri seta, probidio se Milano i dobio četvrti set 25:20. I kada se očekivao vrhunac uzbuđenja u petom setu antiklimaks. Domaćin je bio ubedljiv i na kraju slavio 15:6 za nastavak pobedničke serije.

Kod pobednika Adis Lagumdžija bio je najefikasniji sa 19 poena. Na drugoj strani Žan Patri osvojio je 14 poena.

U drugom meču dana Modena je u tri seta savladala Vibo Valenciju 25:20, 26:24, 25:22.