Poljska: Veliki preokret Belhatova, Atanasijević MVP

Odbojka 22. nov 202123:38 1 komentar
Aleksandar Atanasijević Slobodan Kovač
plusliga.pl

U derbiju devetog kola poljske Plus odbojkaške lige Skra Belhatov slavio je u pet setova protiv Resovije uz fantastičnu partiju Aleksandra Atanasijevića.

Ekipa bivšeg selektora Srbije Slobodana Kovača izgubila je prva dva seta 25:22 i 25:20. Ali Skra je ostala verna tradiciji ove sezone, da igra pet setova kod kuće. Jer ovo je peti put da su uspeli da doguraju do petog seta.

Domaćin je ubedljivo dobio treći i četvrti set ne dozvolivši protivniku da pređe 20 poena. Bilo je 25:17 i 25:19. Na kraju u petom setu posle male drame ekipa iz Belhatova dobila je 15:13 i došla do treće pobede kod kuće ove sezone.

Briljirao je Aleksandar Atanasijević sa 22 poena uz sjajnih 61% realizacije napada, što mu je donelo zvanje MVP meča. Pratio ga je Karol Klos sa 15. Na drugoj strani sjajan je bio Macej Muzaj sa 21 poenom.

Skra Belhatov je šesta sa 14 poena, uz meč manje u odnou na ostale ekipe i preskočila je upravo Resoviju koja ima bod manje.