Spektakl u Trentu, Lube slavio posle preokreta

Odbojka 21. okt 20220:28 0 komentara
Lube Civitanova

U fantastičnoj utakmici, unapred odigranom derbiju petog kola Serije A, odbojkaši Lubea su kao gosti pobedili Trentino 3:2.

Izuzetna utakmica viđena je u okršaju vicešampiona Evrope i šampiona Italije. Rezultati na početku sezone nisu bili očekivani za dve ekipe. Trentino je posle startne pobede izgubio dve vezane utakmice, a Lube je u prva tri meča zabeležio dve pobede i poraz.

Domaćin, iako bez prvog dizača Zbertolija i sa mladim De Palmom na toj poziciji, krenuo je agresivno i posle sat igre poveo sa 2:0 u setovima. Prvi je dobio 25:17, a drugi 25:20. Ipak, sa nekoliko izmena i uvođenjem Gabija umesto indisponiranog Zajceva, Lube je uspeo da dobije treći period sa 25:22, te da se u potpunosti vrate u meč.

Ipak, u četvrtom setu, usledila je epska borba. Igralo se na razliku, Trentino je propustio četiri meč lopte, da bi na kraju Lube iskoristio svoju četvrtu šansu i sa 32:30 odvede meč u peti set.

Sa ogromnom psihološkom prednosti, gosti iz Ćivitanove su 8:5, ali je Trentino uspeo čak i da povede – 10:9. Usledio je novi brejk gostiju za vođstvo od 13:10. U tim trenucima najhrabriji je bio mladi bugarski as, 19-godišnji Aleksandar Nikolov. Njegovim poenom, ali i sjajnim napadom Šinenjeza, šampion je trijumfovao rezultatom 15:13.

Upravo je Nikolov bio najefikasniji u redovima Lubea sa 19 poena, a Gabi je dodao 16. Na drugoj strani, Danijele Lavija je odigrao čudesnu partiju sa 32 poena, dok je Mikjeleto dodao 22. Marko Podraščanin je upisao devet, a Srećko Lisinac sedam poena.