LŠ: Modena pregazila Peruđu, Hejnen se prekombinovao

Odbojka 23. feb 202120:05 > 21:26 0 komentara
Nemanja Petrić protiv Atanasijevića i Solea

Odbojkaši Modene načinili su veliko iznenađenje ubedljivom pobedom nad Peruđom, rezultatom 3:0, po setovima 25:21, 25:18, 25:22, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona. Na taj način, ekipa Andree Đanija, u čijoj postavi su bili Dragan Stanković i Nemanja Petrić, stigla je na bod od plasmana u polufinale. Revanš je na programu 2. marta u Peruđi.

Sam meč nije doneo puno uzbuđenja, iako je Peruđa sa Aleksandrom Atanasijevićem u postavi, povela 15:11 i stala.

Raspoloženi Majka Kristenson je razigrao Luku Vetorija i prosto nezadrživog Dragana Stankovića, pa je domaćin uskoro poveo rezultatom 18:17. Od rezultata 19:19, ponovo je Modena pojačala ritam, povela 22:19 i najavila vođstvo. Izvođenje iz igre Atanasijevića i ulazak Ter Horsta, bio je samo prvi u nizu loših poteza Vitala Hejnena na ovom meču.

Trener Peruđe je ukazao poverenje kapitenu i na početku drugog seta, ali je vrlo brzo izgubio strpljenje za igrača kojem definitivno više ne veruje, pa su gosti, prilično obezglavljeni do kraja meča bili ni bleda senka ekipe, koja je u dosadašnjem delu sezone ostavila veoma dobar utisak.

Još malo drame viđeno je u završnici trećeg seta, kad je Peruđa u dva navrata prišla na poen zaostatka, ali je nesigurnost Plotnickog i Leona uticala na to da se meč ipak završi u tri seta.

Najveće zasluge za veliku pobede Modene pripadaju Luki Vetoriju sa 15 poena, Danijele Lavija je dodao 13 poena, a sjajni Dragan Stanković sedam poena. Majka Kristenson je dodao šest, a Nemanja Petrić pet poena.

Sa druge strane Vilfredo Leon je upisao 13 poena, sa, za njega mizernih 36 % realizacije napada. Sebastijan Sole je dodao osam, a Oleg Plotnicki šest, uz 21 % napada. Aleksandar Atanasijević je za kratko vreme provedeno u igri osvojio pet poena, uz 56 % napada.