Trentino posle drame poveo protiv Monce

Odbojka 19. mar 202320:48 0 komentara
Trentino

Trentino zamalo od gotovog nije napravio veresiju u prvom meču četvrtfinala plej ofa italijanske Superlige za odbojkaše. Posle velike borbe u pet setova dobili su Moncu 3:2 (25:16, 25:21, 13:25, 18:25, 15:13).

Delovalo je da će tim za koji igraju Marko Podraščanin i Srećko Lisinac rutinski dobiti prvi meč, jer je prva dva seta lako rešio u svoju korist.

povezane vesti

Međutim, u nastavku meča Monca je sjajnim servisima i uz blistavu partiju Đerđa Grozera, još lakše dobila naredna dva i usledio je odlučujući set, gde je u uzbudljivoj završnici Trentino slavio 15:13.

Srećko Lisinac je osvojio 10, a Marko Podraščanin sedam poena. Sjajan je bio Mikjeleto sa 19 poena. Kod gostiju je nezadrživ bio Grozer sa 29 poena.

Pet setova viđeno je i u duelu između Modene i Pjaćence, ali su na kraju ipak slavili domaći sa 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 20:25, 15:11). Ervin Ngapet i Adis Lagumdžija su osvojili po 20 poena, dok je Dragan Stanković dodao sedam. U poraženom timu Joandi Leal je stao na 17, Rikardo Lukareli na 16, a Juri Romano 12.

Iznenađenje je priredila Verona, koja je u gostima maksimalnim rezultatom dobila Lube u tri seta, koja su se igrala na razliku. Slavili su gosti 26:24, 31:29, 26:24 uz 16 poena Kejte i 14 Rusa Sapožkova. U redovima šampiona, koji je načinio čak 29 grešaka, po 13 poena osvojili su Ivan Zajcev i Matija Botolo.