Grbić na korak do finala LŠ! Marko i Srećko razbili Peruđu

Odbojka 18. mar 202120:40 > 20:46 0 komentara
Nikola Grbić

Poljska ZAKSA iz Kenđeržin-Kožlea na pragu je plasmana u finale Lige šampiona nakon velikog preokreta u Kazanju protiv domaćeg Zenita rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 22:25, 29:27, 25:22 i 16:14.

Ekipa na čijoj klupi sedi legendarni Nikola Grbić napravila je ogroman korak ka istorijskom uspehu, ali znajući snagu ruskog predstavnika, šestostrukog prvaka Evrope u periodu od 2008. do 2018. godine, jasno je da Poljake i u revanšu očekuje težak posao.

ZAKSA se nije predavala posle izgubljena prva dva seta, u trećem je spasila pet meč lopti i uspela da smanji na 2:1, dok je u četvrtom dominirala i relativno lako došla do izjednačenja – 2:2.

Prava drama viđena je odlučujućem setu. Zenit je vodio 6:3, Grbićev tim se brzo konsolidovao, izjednačio je na 6:3, a serijom poena ubrzo i poveo 14:11. Gosti su imali tri vezane meč lopte, tim iz Kazanja izjednačio na 14:14, ali je ZAKSA ipak uspela da prekine seriju Rusa i slavi sa 16:14.

Blistali su Kamil Semenjuk sa 27 i Lukaš Kačmarek sa 22 poena, Aleksander Šlivka je dodao 17, a Jakub Kohanovski 13 poena.

CEV

U poraženoj ekipi Maksim Mihailov je imao 23 poena, Irvin Ngapet 17, Bartoš Bednorž 16, a Aleksander Volkov 11.

Grbić je proteklog vikenda osvojio Kup Poljske.

Trentino je u italijanskom polufinalu bio više nego ubedljiv protiv Peruđe – 25:21, 25:16 i 25:23 ua svega 77 minuta.

Nimir Abdel-Aziz je upisao 16 poena, Marko Podraščanin 11, a Srećko Lisinac 7. Na drrugoj strani Tijs Ter Horst je imao 12 poena, Vilfredo Leon sedam, dok Aleksandar Atanasijević nije ulazio u igru.

Revanši polufinala Lige šampiona na programu su 24. marta.