Voša i Partizan lako, Ljigu izmakla prva pobeda

Odbojka 28. jan 202321:46 9 komentara
CEV

Odigrane su još četiri utakmice odbojkaške Superlige. Nove pobede zabeležili su Vojvodina i Partizan, a Novom Sadu je pripao posle velike borbe derbi donjeg doma protiv Spartaka u Ljigu.

Pre ovog kola Spartak iz Ljiga bio je jedina ekipa bez pobede. Situacija je još kritičnija, kada se ima u vidu da konkurenti za opstanak imaju tri, četiri pobede više.

Zbog toga je meč protiv Novog Sada, koji je ekipa tačno na granici toga da se ili bori za opstanak, ili za plej-of, sa skorom 4-9, imao imperativ pobede. I odlično je počeo domaćin.

Prva dva seta dobio je Spartak 25:23 i 25:19. A onda se utakmica pretvorila u priču o propuštenim šansama. Ne samo što su izgubili prednost od 2:0 u setovima, jer je gostujući sastav dobio treći i četvrti set identičnim rezultatom 25:23, već je i u samom petom setu Spartak propustio veliku priliku. Vodio je 13:11, ali je onda dozvolio Novom Sadu tri uzastopna poena. Uspeo je nekako da izjednači na 14:14, borio se do 16:16, a onda su gosti vezali dva poena i na kraju došli do pobede. A Spartak do 14. poraza i po svemi sudeći, karte za niži rang.

Kod pobednika Branko Kopitić bio je najefikasniji sa 21 poenom, dok je Igor Lagundžin zabeležio 18. Na drugoj strani Samed Halilović je zabeležio 24 poena, a Stefan Mirković 19.

Još jedan meč bio je dramatičan. Subotički Spartak kao gost je savladao Mladi Radnik, koji je vodio dva puta, ali nije uspeo da dođe do pobede. Pobeda vicešampiona po setovima 21:25, 25:22, 23:25, 25:18, 15:13.

Vodeći tandem Vojvodina – Partizan došao je do novih pobeda. I to maksimalnih. Vojvodina je slavila u Gornjem Milanovcu protiv Takova 3:0 (25:23, 25:20, 25:19), dok je Partizan na svom terenu bio bolji od Karađorđa takođe 3:0 (25:20, 25:18, 25:16).