Voša se mučila, Partizan ubedljiv u Topoli

Odbojka 29. okt 202222:19 0 komentara
OK Vojvodina NSS 22-23

Odbojkaši Vojvodine teškom mukom izvojevali su pobedu u susretu trećeg kola odbojkaškog šampionata Srbije, pošto su u Novom Sadu savladali Takovo u pet setova.

Da definitivno ne štima baš sve u redovima šampiona na početku sezone, pokazao je i ovaj meč. Novosađani su posle nekoliko neubedljivih igara, bili na ivici poraza i u meču protiv novajlije, koji ove sezone još nikome nije uzeo ni set.

Gosti su najavili iznenađenje, dobivši prvi set na razliku – 29:27. Potom je Vojvodina zaigrala kako dolikuje favoritu. Dobila je drugi set ubedljivo 25:14, a treći 25:21 i preokrenula rezultat. Činilo se da će Novosađani dobiti meč sa 3:1, u momentu kad su poveli 12:8, ali je onda usledio novi pad u njihovoj igri i puno hrabrija partija gostiju. Takovo je dobilo četvrti set 25:22, a u petom su gosti pretili sve do rezultata 7:7. Ipak, Vojvodina je serijom od 5:1 sprečila iznenađenje, pa je na kraju slavila sa 15:11.

Kod pobednika su blistali Radoslav Parapunov i Petar Krsmanović sa po 25 poena. Krsmanović je postavio i osam poenterskih blokova. Na drugoj strani, Kubanac Lazaro Brunet bio je fenomenalan sa 35 poena i 63 % realizacije napada.

Partizan je, ponovo bez Novice Bjelice, savladao Karađorđe u Topoli sa 3:0 (25:20, 25:22, 25:20). Luka Tadić je osvojio 17, a Šveđanin Gruveus 12 poena. U poraženom timu Ognjen Niketić je upisao 12 poena, a Nemanja Radović osam.

Novu veliku pobedu ostvarili su „klinci“ Novog Sada, koji su savladali Spartak iz Ljiga sa 3:1, po setovima 25:21, 17:25, 28:26, 25:22. Odlučujući je bio treći set, u kojem su puleni Nedžada Osmankača spasili set loptu gostiju (servis greška), a onda čvrstim blokom došli do vođstva (2:1), da bi sve dobro završili u četvrtom periodu.

OK Novi Sad Maneks

U pobedničkom timu Branko Kopitić je osvojio 19 poena i načinio 11 grešaka, uz napad od 38 %, Igor Lagundžin je dodao 16 (napad 42 %), a „rezervista“ Veljko Prišić 12. Kod gostiju Stefan Mirković je upisao 19 poena, a Branislav Radović 16.

Ribnica je kao domaćin savladala Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:0, po setovima 25:16, 25:21, 25:20. Mnogo boljom igrom u napadu, ali i čvrstom odbranom, Kraljevčani su zabeležili drugu pobedu u sezoni. Nikola Ražnatović je osvojio 15, a Ivan Todorović i Mladen Bojović po 12 poena. U ekipi iz Stare Pazove niko nije stigao do dvocifrenog broja poena. Tomo Micić je osvojio osam.