Zvezda bolja od Finaca posle pet setova, odluka u revanšu

Odbojka 8. nov 202219:28 0 komentara
OSSRB

Crvena zvezda je savladala finski Savo Volej sa 3:2 (25:18, 29:27, 24:26, 23:25, 15:10), u prvom meču šesnaestine finala CEV kupa. Revanš u Kuopiju na programu je u sredu 16. novembra od 18 časova.

Posle izjednačenog početka, Crvena zvezda je od rezultata 13:13 pojačala ritam. Učvrstili su domaći blok i odbranu, imali kvalitetniji servis od rivala, a pri rezultatu 20:15, bilo je jasno da će povesti na ovom susretu.

Zvezda je povela i na početku drugog seta. Bilo je 16:12 i sigurno vođstvo sve do 21:19, kad su gosti sjajnim odbranama, sa tri poena u nizu vratili potpunu rezultatsku neizvesnost. Ipak, u završnici je Crvena zvezda prva došla do set lopte, a na kraju je iskoristila petu, kada je iskusni Milan Pepić iz kontranapada upisao osmi poen u setu.

Nije moglo bez drame u nastavku meča. Završnica je donela pravu dramu, pošto je Crvena zvezda uspela da anulira minus od tri poena (19:22) i dođe do izjednačenja – 22:22. Prvi su do set lopte došli gosti iz Finske, ali su iskoristili svoju drugu šansu, kad je Miki Jauhijainen izblokirao Milana Pepića – 24:26.

Četvrti set ponovo je doneo dramu u završnici i opet su se u ratu nerava bolje snašli gosti iz Finske. Imala je Crvena zvezda dve prilike da pri rezultatu 23:23 dođe do meč lopte, a kad ih nije iskoristila, stigla je kazna. Amerikanac Kisijel snažnim kontranapadom doneo je izjednačenje – 23:25.

Na početku petog seta „crveno-beli“ su stekli dva poena prednosti, a kad je Marinović izblokirao Kisijela za 11:8, trener Savo Volej Kuopija je zatražio tajm-aut. Novi blok Okolića za 13:9, nagovestio je kraj meča, koji je usledio posle servis greške Slovaka Jakuba Kovača, za konačnih 15:10.