Zvezda lako preko Brčaka do šesnaestine finala CEV kupa

Odbojka 18. okt 202218:27 0 komentara
OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde izborili su plasman u šesnaestinu finala CEV kupa, pošto su i u revanš meču odigranom u dvorani Sportskog centra "Voždovac" na Banjici, savladali Mladost iz Brčkog, predstavnika Bosne i Hercegovine, rezultatom 3:0, po setovima 25:6, 25:14, 25:12.

Drugi meč između Crvene zvezde i Mladosti trajao je samo 50 minuta. U prvom setu, gosti su osvojili svega šest poena, a kad je domaćin dobio i drugi set, bilo je jasno da ide u narednu rundu.

I bez trojice najiskusnijih igrača, Aleksandra Okolića, Milana Pepića i Dušana Jovića, Beograđani su bili prejak rival za goste iz Brčkog.

U ekipi Crvene zvezde, 21-godišnji korektor Dušan Nikolić osvojio je 19 poena, dok su Čedomir Stanković i Lazar Koprivica dodali po sedam. Kod gostiju, ekipe Mladosti, Aldino Ahbar je osvojio sedam poena.

Beograđani će u narednoj rundi CEV kupa igrati protiv predstavnika Finske, ekipe Salo Volej Kuopio, a mečevi su na programu 8. i 16. novembra.