Železničar bolji od Crvene zvezde, pobede Tenta i Spartaka

Odbojka 10. dec 202121:27 4 komentara
ŽOK Železničar Lajkovac
FOTO OSS

Tri utakmice 11. kola odbojkaškog šampionata Srbije za žene odigrana su u petak. Pobede su upisali Železničar, Tent i Spartak iz Subotice.

U derbiju kola Železničar je slavio na gostovanju Crvenoj zvezdi nakon četiri odigrana seta – 21:25, 27:25, 25:16, 25:18.

Lider šampionata je izgubio prvi set, ali je u nastavku uspostavio kontrolu i došao do devete pobede u sezoni. Crvenoj zvezdi je ovo drugi poraz u šampionatu i drugi vezani.

U pobedničkom timu najbolja je bila Jovana Mirosavljević sa 16 osvojenih poena, 12 je dodala Aleksandra Uzelac, a po 11 su osvojile Barbara Batinić i Ljubica Milojević.

U ekipi Crvene zvezde najbolja je bila Jelena Lazić sa 13 osvojenih poena.

Tent je slavio na gostovanju Kleku 25:22, 25:18, 25:18, a Spartak je u Subotici bio bolji od Inđije 23:25, 25:23, 25:18, 25:17.