Odbojka 25. dec 202121:09 1 komentar
ŽOK Železničar Lajkovac
FOTO OSS

Pobedama Tenta, Železničara i Srema u subotu je kompletirano 13. kolo odbojkaškog šampionata Srbije za žene.

U derbiju kola drugoplasirani Železničar je na svom parketu nakon maratona u pet setova savladao lidera prvenstva Jedinstvo iz Stare Pazove. Po setovima 10:25, 25:17, 25:23, 24:26, 15:12.

Izuzetno loše su prvi set odigrale domaće igračice i osvojile samo deset poena, ali su u drugom setu bile mnogo bolje i uspele su da izjednače.

Usledila su dva zanimljiva seta. Železničar je osvojenim trećim setom došao na korak od pobede, imao i 22:21 u četvrtom setu, ali je Jedinstvo ipak uspelo ovaj set da dobije na razliku i uvede meč na peti set.

U odlučujućem setu su se dva tima smenjivala u vođstvu sve do 10:10 kada je Železničar preuzeo kontrolu i došao do pobede.

Železničar je do pobede vodila odlično raspoložena Jovana Mirosavljević koja je osvojila 24 poena, sa 17 je meč završila Barbara Batinić, tri manje je dodala Aleksandra Uzelac, na 12 je stala Jovana Mirosavljević, a Ljubica Milojević dodala je 11.

Sa druge strane mreže, najefikasnija na utakmici bila je Branka Tica sa 25 poena, a Isidora Kockarević dodala je 23.

Nakon ovog meča, Jedinstvo na prvom mestu na tabeli ima 34 boda, jedan više od Železničara. Oba tima imaju isti skor.

Tent je slavio na gostovanju Tentu, a Srem u gostima Kleku. Obe pobede ostvarene su u tri seta.