Alabami NCAA titula u neverovatnom meču u Atlanti

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Univerzitetska ekipa Alabame u neverovatnom meču na "Mercedes Benc" stadionu u Atlanti posle produžetka pobedila je Džordžiju sa 26:23 i peti put u istoriji postala NCAA šampion u američkom fudbalu.

Alabama je drugu godinu uzastopno bila na korak do poraza u velikom finalu, ali je posle minusa na poluvremenu (13:0) i treće četvrtine (20:10) u poslednjoj deonici stigla do izjednačenja na nešto manje od četiri minuta pre kraja tačdaunom Ridlija i ekstra poenom Papanastosa (20:20).

Džordžija je pred svojim navijačima povela u ekstra vremenu fild golom Blenkenšipa, a šok na velelepnoj areni usledio je posle tačdauna Smita.

Alabama je 17. put u istoriji univerzitetski šampion, a sezonu su završili sa učinkom 13-1.

Džordžija je ostala na dve titule osvojene 1942. i 1980. godine.