Meč sezone u Jagodini, počelo pionirsko fleg takmičenje

Ostali sportovi 6. maj 201919:14 > 19:18
SAAF

Najzanimljivija utakmica ove sezone odigrana je u Jagodini! Preko 100 poena viđeno je na terenu FK Ribare. Plavi zmajevi savladali su divizijskog rivala, domaće Black Hornetse, sa 60:54.

Posle uvodna dva poraza na domaćem terenu, Zmajevi su ostvarili drugu uzastopnu pobedu u gostima. Stršljenovi su odigrali svoju najbolju utakmicu ove sezone, ali pobeda im je izmakla i trenutno imaju skor 1-3.

Ponovo je RB Ivan Pleva donosio poene Zmajevima. On je otvorio poentiranje trčanjem za 12 jardi u prvoj četvrtini.

Pojačanje iz SAD QB Džordž Bouven nastavio je sa dobrim igrama i odličnim pasom sa end zonom spojio Ćurčića koji je postigao TD dugačak 75 jardi. Pleva je ponovo došao do TD na zemlji i rezultat posle prve četvrtine bio je 0:20.

U drugoj četvrtini RB Zmajeva Željko Kostić postigao je svoj prvi TD ove sezone. U ovom delu igre napad Jagodine se probudio. QB Kristofer Poup pasom za Aleksandra Janićijevića stavio je prve poene na semafor. Međutim, Džordž Bouven je sa nova 2 pasa za TD preko Stanića i Stojanovića podigao prednost Zmajeva na 40:6.

Iako je Poup svojim drugim tačdaunom preko Dejana Srećkovića umanjio vođstvo Zmajeva pred poluvreme, delovalo je da je tim iz Beograda već do pauze obezbedio pobedu.

SAAF

Ali Kristofer Poup je mislio drugačije. U trećoj četvrtini preko Bogdana Pavlovića i ponovo Srećkovića, Stršljenovi su umanjili prednost i došli do dva poseda zaostatka 24:40. Potom onda je mladi Dejan Srećković nastavio sa još dva tačdauna na početku četvrte deonice, između kojih je trkač gostiju Ivan Pleva postigao svoj treći TD (38:47).

Bouven i Aleksa Stanić su se trgnuli i nastavili svoju odličnu saradnju koja traje od prvog kola i novim TD uz PAT Uroša Jovića podigli prednost svoje ekipe na puna dva poseda (38:54).

Odbrana Black Hornetsa u drugom poluvremenu igrala je mnogo bolje. Posle novog TD pasa Poupa za Bogdana Pavlovića i druge uspešne konverzije za 2 poena iz sedmog pokušaja, vratili su loptu svom QBu, a Kristofer Poup je orkestrirao novi drive i TD pasom za Janićijevića doveo svoju ekipu na 2pt konverziju do neočekivanog produžetka. Konverzija je uspela i Aleksandar Milenković je obezbedio novu četvrtinu.

Tada na scenu ponovo stupa Džordž Bouven. Zmajevi su bili fokusirani, a pobedu je doneo jedan od naiskusnijih. Dejan Avdijenko uhvatio je pas Bouvena za 15 jardi i pozicionirao Zmajeve na 2. mesto A divizije.

Ovo je prvi meč ove sezone na kojem je postignuto preko 100 poena. Do sada najveći broj poena viđen je na meču Plavi zmajevih i kragujevačkih Veprova, kada je viđen 81 poen (18:63).

„Utakmicu smo otvorili odlično, napad i odbrana su igrali maltene savršeno. U napadu smo igrali podjednako dobro i po zemlji i u vazduhu. I onda kreće neshvatljiv pad u igri, prvo u odbrani, a onda i u napadu. Napad je posle 2 vezana INT uspeo da se vrati na igru iz prvog poluvremena, dok odbrana nije našla način da zaustavi suparnički napad. Sve pohvale za ekipu Jagodine koja je zaista napravila fantastičan comeback i uvela utakmicu u produžetke gde ipak mislim da smo zasluženo pobedili. Hteo bih da pohvalim sve svoje igrače, jer zaista su na kraju dali sve od sebe da bi ostvarili ovu veoma bitnu pobedu za nas i za borbu za playoff”, rekao je posle utakmice ST koordinator Zmajeva Miloš Grujičić.

54:60 Bouven pas za Dejana Avdijenka 15 jardi

Beogradski SBB Vukovi drugi put ove sezone savladali su novosadske Wild Dogse. Na BASK stadionu čopor je sa 49:13 savladao Dogse i osamio se na prvom mestu B divizije.

Na mesto povređenog RB Džoa Berdžerona uskočilo je novo pojačanje Vukova Džozef Ferguson, koji je na svom debiju imao fantastičnu utakmicu. Sva 4 TD postigao je u prvom poluvremenu koje su Beograđani rešili sa 35:0 i u nastavku je aktiviran mercy rule. QB Livaj Plant je nastavio sa dobrim igrama u prvenstvu, postigao je TD trčanjem u prvoj četvrtini, a u trećoj je sa end zonom spojio Nikolu Simovića pasom od 27 jardi za 42:0.

Wild Dogs su u Beograd doputovali bez startnog QBa Luke Vujnovića i to se odrazilo na rezultat. Napad je proradio u poslednjoj četvrtini. Darko Marojević je bacio TD pas za Tihomira Todorovića koji je potvrdio Vladimir Vasilić.

U poslednjoj četvrtini, prvi TD ove sezone istrčao je mladi Aleksandar Mlađen i to za čak 50 jardi. Marojević je svoj drugi TD bacio za Đorđa Mitrovića i postavio konačan rezultat 49:13.

Vukovi su prvi u B diviziji ispred Dogsa koji imaju skor 2-2, dok je na trećem mestu Inđija Indians koja nema pobedu u četiri meča.

U A diviziji prvo mesto drže Wild Boars koji posle predaje Inđije u subotu (35:0 službeni rezultat) i dalje nemaju poraz. Na drugom mestu sada su Plavi zmajevi sa skorom 2-2, a na trećem Jagodina Black Hornets sa 1-3.

49:13 Marojević za Đorđa Mitrovića, neuspešan PAT

U prvoj utakmici Druge lige Srbije ove sezone ekipa Klek Vitezova ostvarila je pobedu protiv Požarevac Pastuva rezultatom 6:0.

U Zrenjaninu gde kiša je pravila ogromne probleme obema ekipama, u pojedinim trenucima i pravi potop, srećniji, snalažljiviji i za taj jedan tačdaun bolji Vitezovi iščupali su dragocenu pobedu tek u produžetku. Loša igra u napadu prosto ide uz ovakvo vreme, pa ne čudi veliki broj loših poteza, famblova i kazni.

Ekipe su vrlo retko bile u prilici da poentiraju. U trećem kvartalu RB Vitezova Dragomir Milanović prebacio loptu preko linije, ali sudije su poništile TD smatrajući da je igrač Kleka pre toga izašao van terena.

Najbliži poenima gosti su bili nekoliko sekundi pre kraja kada su pokušali sa fild golom, ali kik koji je bio udaljen 45 jardi bio je izblokiran od strane Kleka. DE Ilija Krajinović je sjajno prošao kroz sredinu i izblokirao šut.

U produžetku prvi napad su imali Vitezovi, krenuli su sa 20 jardi i iz dva trčanja Radeta Škorića uneli loptu u end zonu gostiju, međutim pošto nisu realizovali pretvaranje za dva poena vodili su samo sa 6:0. Pastuvi su krenuli takođe sa 20 jardi, ali su u drugom pokušaju famblirali, lopte se dokopao kapiten Vitezova LB Nenad Pajić čime je susret okončan, na radost domaće ekipe i navijača koji su propisno pokisli.

Odbrane su bile prilično sigurne, po ovakvom vremenu obe ekipe zaslužuju sve čestitke, igrali su borbeno, fer i korektno od početka do kraja.

Heroj utakmice bio je LB Vitezova Rade Škorić, koji je na kraju igrao raning beka: „Sve čestitke ekipama, po ovakvom vremenu ostavili smo srce na terenu i mi i Pastuvi. Imali smo malo više sreće, ja pogotovo, nisam se spremao za ovo, ali silom prilika morao sam da uđem na teren i drago mi je da sam pomogao timu da ostvari bitnu pobedu, prvu u sezoni”, rekao je Škorić.

U sledećem kolu Klek Vitezovi sledećeg vikenda gostuju u Zemunu gde ih dočekuju Pirati. Pastuvi imaju pauzu u 3. kolu, a u četvrtom dočekuju upravo Pirate.

6:0 Rade Škorić trčanje

U organizaciji ekipe Jagodina Black Hornets održan je prvi fleg turnir za igrače do 15 godina ove sezone. Pored domaćina učestvovale su Kraljevske krune i Divlji veprovi, dok je ekipa Bedema iz Smedereva morala da se povuče ovog vikenda, tako da su njihove utakmice registrovane službenim rezultatom u korist protivnika. Do kraja U15 fleg sezone odigraće se još dva turnira.

Stršljenovi su bili najbolji i pobedili su u oba duela, dok su u meču za drugo mesto Kraljevčani bili bolji od Veprova:

Jagodina Black Hornets – Kragujevac Wild Boars 60:18
Kragujevac Wild Boars – Kraljevo Royal Crowns 6:54
Kraljevo Royal Crowns – Jagodina Black Hornets 18:38
Jagodina Black Hornets – Smederevo Bedemi 35:0 (služ.)
Kragujevac Wild Boars – Smederevo Bedemi 35:0 (služ.)
Kraljevo Royal Crowns – Smederevo Bedemi 35:0 (služ.)

Jagodinci brane titulu u ovoj konkurenciji, a u timu su ponovo Veljko Radisavljević, Todor Vasiljević i Dimitrije Rakić koji su prošle godine učestvovali u osvajanju trofeja. Vođa napada je bio Todor Vasiljević, a u odbrani su se istakli Veljko Radisavljević i Andrija Ilić. Doprinos su dali i Dušan Pavićević, Jovan Đorđević, Nenad Kostić i Mihajlo Stefanović.

Krune iz Kraljeva su došle u najbrojnijem sastavu i SAAF želi da pohvali ovu ekipu, Srđana Ćosića i trenere na odličnom radu u prethodnom periodu na promociji američkog fudbala. U prvom susretu su savladali vršnjake iz tima kragujevačkih Divljih Veprova rezultatom 54:6, a u drugom izgubili od domaćih Stršljenova sa 18:38. Za MVP napada Royal Crowns treneri su odabrali QB Mihaila Đokića, a za MVP odbrane Mila Vukićevića. Kao kapiteni tima na prvoj utakmici su istupili Mihailo Lukić i Vuk Čađenović, a u drugoj Andrija i Janko Šekularac, svi odabrani po zaslugama u pripremnom periodu.

Mladi Divlji veprovi dali su sve od sebe, a bolji rezultat će pokušati da ostvare na sledećem fleg turniru koji se održava za dve nedelje. Hrabro su se borili Vuk Stolović, Stevan Jeremić, Aleksandar Aleksić, Gavrilo Todosijević, Milan Šević, Strahinja Milojević, Lazar Gojković i Mihailo Ristić.