Arizona šest od šest, Dalas u produžetku bolji od Patriota

Emilee Chinn/Getty Images

Arizona Kardinalsi ostali su i posle šestog vikenda jedina neporažena ekipa u NFL karavanu. Predvođeni sjajnim Kajlerom Marejem savladali su na gostovanju Klivlend Braunse 37:14.

Pomenuti Marej je odlično otvorio meč. Uputio je pas za tačdaun ka Kristijanu Kirku u prvoj, a onda i ka De Andre Hopkinsu u drugoj četvrtini. Kada je još dva puta da distance pogodio Met Prater, već posle 20 minuta igre imali su nedostižnih 20:0.

povezane vesti

Do kraja poluvremena Braunsi su uspeli zahvaljujući pasovima Mejfilda ka Piplsu Džonsu u end zonu da smanje na 23:14. Međutim, nije stao Marej ni u drugom poluvremenu. De Andre Hopkins i Grin su bile njegove mete za tačdaun za konačan skor. Marej je meč okončao sa 229 jardi kroz vazduh i četiri dodavanja za tačdaun.

Pasom za tačdaun u produžetku Preskota ka Lambu, Dalas je pobedio Nju Ingland na „Žilet stadionu“ 35:29. Viđena je sjajna utakmica u Masačusetsu sa puno preokreta, a na kraju su gosti stigli do petog trijumfa u sezoni.

Preskot je na kraju imao čak 445 osvojenih jardi uz tri tačdauna i jednu presečenu loptu. Veliku podršku imao je u neverovatnom Sidi Lambu, koji je uhvatio devet pasova za 149 jardi uz dva tačdauna.

Odlazak Grudena sa klupe nije poremetila Las Vegas Rejderse. Relativno lako su pobedili Denver na gostovanju 34:24. Kar je osvojio 341 jardu uz dva tačdauna. Na drugoj strani Tedi Bridžvoter je sakupio 334 jarde, tri tačdauna, ali i tri presečene lopte.