Bilsi pali u Majamiju, Čifsi u Indijanapolisu

Američki fudbal 25. sep 202222:341 komentar
Megan Briggs/Getty Images

Majami Dolfinsi savladali su u derbiju trećeg kola Bafalo Bilse 21:19 u dramatičnoj utakmici i ostali jedina neporažena ekipa u Američkoj konferenciji (AFC).

Posle efikasnog prvog poluvremena koje je završeno 14:14, u nastavku je lopta uglavnom bila u posedu Bilsa. Dolazili su blizu end zone rivala, ali jedino su uspeli da dođu do fild gola i u poslednju deonicu uđu sa tri poena viška.

povezane vesti

Na deset minuta pre kraja Čejs Edmonds je ušao u end zonu Bilsa iz praktično jedinog pravog napada Majamija za prednost domaćina 21:17. U samom finišu počela je drama.

Bilsi su na minut i 40 sekundi pre kraja došli na jard od end zone Majamija, ali nisu uspeli da dođu do tačdauna. Majami je imao pobedu u rukama, ali su brzo prokckali tri pokušaja, a kod ispucavanja Bilsi su stigli do sejftija kojim su smanjili na 21:19 i dobili loptu.

Imali su nešto više od minuta za poslednji napad, ali nisu uspeli da spajkuju loptu, jer je vreme isteklo i to je bio kraj i velika pobeda za Majami.

Pali su i Kanzas Čifsi u Indijanapolisu, koji je imao očajan starta sezone. Odluka je pala na 29 sekundi pre kraja kada je veteran Met Rajan pasom za tačdaun pronašao Dželani Vudsa za trijumf od 20:17.

Karolina je prvi trijumf upisala protiv Nju Orleansa 22:14, dok je Čikago fild golom u samom finišu pobedio Hjuston 23:20. Minesota je velikim preokretom u poslednjoj deonici, koju je dobila 14:0, slomila otpor Detroita 28:24.

Baltimor je bio ubedljiv na gostovanju Nju Inglandu 37:26, dok su prvu pobedu u sezoni upisali učesnici poslednjeg Superboula Sinsinati Bengalsi protiv nejakih Njujork Džetsa u gostima 27:12. Tenesi je bio bolji od Las Vegasa 24:22, dok je Filadelfija upisala treću pobedu u isto toliko mečava u duelu sa Filadelfija Iglsima 24:8.