Tom Brady
Patrick Smith/Getty Images

Tampa bej Bakanirsi savladali su na svom terenu Njujork Džajantse u noći između ponedeljka i utorka.

Bakanirsi su do pobede došli rezultatom 30:10.

Nepuna četiri minuta igre bila su potrebna Bakanirsima da postignu prvi tačdaun na utakmici, a egzekutor je bio Kris Godvin. Ekstra poen za 7:0 za domaćina dodao je Rajan Sukop. Džajantsi su priključak održali fild golom koji je postigao Grejem Gano.

Najzanimljivije je bilo u drugoj četvrtini koju su Bakanirsi otvorili fild golom Sukopa na šta je usledio odgovor Džajansta u vidu tačdauna Endrjua Tomasa uz ekstra poen Gana. Nisu dužni ostali ni Bakanisri – drugi tačdaun na meču za domaće postigao je Ronald Džons, a Sukop je to potvrdio novim ekstra poenom.

U drugom poluvremenu Bakanirsi su bili apsolutno dominantni. Majk Evans je u trećoj deonici dodao još jedan tačdaun, a do kraja je Sukop nanizao još jedan ekstra poen i dva fild gola.

Tom Brejdi prebacio je, iz 30 uspešnih dodavanja, 307 jardi, imao je dva pasa za tačdaun i jedan intersepšn. Sa druge strene, Danijel Džons prebacio je 167 jardi uz jedan pas za tačdaun i dva intersepšna.