Brejdiju pobeda i rekord na povratku u Foksboro

Američki fudbal 4. okt. 20219:292 komentara
Maddie Meyer/Getty Images

Tampa Bej je savladala Nju Ingland 19:17 u meču četvrte runde NFL šampionata, a Tom Brejdi je na mestu svojih najvećih uspeha postao rekorder po broju osvojenih jardi pasom u ligi.

Došli su aktuelni šampioni kao favoriti u Foksboro, a Brejdi je od dela publike dočekan zvižducima, iako je sa Petriotsima osvojio čak šest titula. U prvoj četvrtini Tampi je prednost od 3:0 doneo Rajan Sakop fild golom sa 29 jardi.

povezane vesti

Ipak najvažniji momenat ove deonice dogodio se neposredno pre šuta. Brejdi je oborio još jedan rekord u svojoj karijeri. Prebacio je 80,358 jardi i nadmašio Drua Brisa na prvom mestu večne liste u ovom segmentu.

Nije ekipa Bila Beličika imala mnogo respekta prema Bakanirsima. Kvoterbek Mek Džons je sredinom druge četvrtine u end zonu pronašao Hantera Henrija za vođstvo Petriotsa od 7:3. Do kraja poluvremena Sakop je još jednim fild golom smanjio na 7:6.

Jedini tačdaun na meču Tampa je zabeležila u trećoj deonici kada se u end zonu ušetao Ronalad Džouns drugi i tim sa Floride je poveo 13:7. Brzo je uzvratio Nju Ingland. Mek Džuons je pogodio Smita za tačdaun i ponovo je prednost bila na strani Patriota 14:13.

Na osam minuta pred kraja Sakop ponovo pogađa za 16:14 za Tampu. Na drugoj strani uzvraća Folk sa 17:16 za Patriote. Na semaforu je u tom trenutku bilo 4:34 minuta do kraja. Brejdi je poveo još jedan dobar napad za Tampu, koji je okončan novim poentiranjem Sakopa za vođstvo Bakanirsa 19:17.

Imali su domaći šansu da dođu do trijmfa, ali je Folk promašio fild gol sa 56 jardi na dva minuta do kraja i Tampa je uz mnogo muke ostvarila trijumf.

Brejdi nije blistao, ali 269 osvojenih jardi iz 43 pokušaja bez tačdauna bila su dovoljna za pobedu. Odličan u gostujućem timu bio je trkač Fornet, koji je u 20 nošenja osvojio 91 jardu. Na drugoj strani Džuons je imao 275 osvojenih jardi uz dva tačdauna i presečenu loptu. Najčešća meta bio mu je Džejkobi Mejers koji je u osam hvatanja došao do 70 jardi.

Tampa sa tri pobede i jednim trijumfom deli prvo mestu Južne divizije NFC sa Karolinom, dok Nju Ingland sa skorom 1:3 nalazi na trećem mestu Istočne divizije AFC-a. Tampa u  narednom kolu dočekuje Majami, dok Nju Ingland gostuje Hjustonu.