Mahoms razbio Arizonu

Christian Petersen/Getty Images

Patrik Mahoms pružio je blistavu partiju i vodio Kanzas Siti Čifse do ubeljive pobede na gostovanju protiv Arizone.

Vrlo brzo su Čifsi preuzeli kontrolu nad mečom. Već prvu deonicu dobili su rezulatom 14:0 posle dva dodavanja za tačdaun Mahomsa ka Trevisu Kelsiju i Kajlu Edvardsu.

povezane vesti

Do kraja poluvremena Mahoms je doveo svoj tim do velikih 23:7, a onda je sa još dva pasa u end zonu rivala doneo prednost od 37:7 i tako osigurao trijumf svoje. Meč je završio sa pet dodavanja za tačdaun i osvojenih 360 jardi i kvoterbek rejting od velikih 144,2.

Minesota je lako izašla na kraj sa Grin Bej Pekrsima. Slavili su 23:7. Tim iz Minesote je sve dileme rešio u prvom poluvremenu koje je dobio 17:0. U prvih 30 minuta Kirk Kazins je bacio dva pasa za tačdaun. U nastavku su Vajkingsi sjajnom odbranom zaustavili Arona Rodžersa i drugove.

Njujork Džajantsi su napravili iznenađenje pobedom u gostima protiv Tenesija 21:20, a domaći su u poslednjim sekundama promašili gol za trijumf.

Los Anđeles Čardžersi su predvođeni sjajnim Herbertom, koji je imao tri tačdauna i 279 jardi osvojenih pasom, slomili otpor Las Vegasa za pobedu 24:19.