Nestvaran preokret Brejdijevih Bakanirsa

Tom Brejdi, Tampa Bej Bakanirs
Julio Aguilar/Getty Images

Povezane vesti

Tampa Bej Bakanirsi u spektakularnoj utakmici posle velikog preokreta pobedili su Nju Orleans Sejntse rezultatom 17:16 i zaključili još jedan uzbudljiv NFL vikend.

Ekipe sa Floride nigde nije bilo 57 minuta, u poslednju deonicu je ušla sa deset poena minusa (13:3), a kada je Luc sredinom četvrte četvrtine fild golom povećao na 16:3 malo ko je u Tampi verovao da je moguć preokret.

Ipak, Bakanirsi su za svega 117 sekundi uspeli da isprave sve ono što nije bilo dobro i trećom pobedom u poslednje četiri utakmice povećaju šanse za plasman u plej-of. Najpre je Kejd Oton zabeležio tačdaun, a potom i Rejčad Vajt na tri sekunde pre kraja, na dodavanje Toma Brejdija, uz ekstra poen Rajana Sakopa za ogromno slavlje na Floridi.

Legendarni kvoterbek je imao 36 kompletiranih dodavanja (36/54) za 281 jardi i dva tačdauna uz jedan interfirens, dok je odlilčnu partiju pružio i njegov kolega iz redova Sejntsa Endi Dalton sa 20 kompletiranih pasova iz 28 pokušaja za 229 jardi i jedan tačdaun.

Tampa Bej gostuje San Francisku, a Nju Orleans dočekuje Atlantu.