Bekam se vratio, Džajantsi ponovo izgubili

NFL 19. sep 20175:01 > 5:12
Getty Images/Al Bello

U poslednjem duelu druge sedmice američkog NFL-a, igranom u popularnom terminu "Monday Night Football", Detroit Lajonsi su u gostima savladali Njujork Džajantse 24:10 i ostvarili drugu pobedu zaredom, dok je tim iz "Velike jabuke" i drugi put poražen.

Džajantsi, koji su prvi meč sezone izgubili od Dalasa uz samo tri postugnuta poena, mogli su da računaju na oporavljenog Odela Bekama, koji je zaigrao prvi put od predsezone.

Gosti iz Detroita poveli su 7:0, nakon što je Metju Steford bacio pas   end zonu sa 27 jardi, a Marvin Džons postigao tačdaun.

Domaćin uzvraća udarac preko rukija Ivana Ingrama, koji stiže do svog prvog tačdauna u karijeri posle pasa Ilaja Meninga i donosi izjednačenje svom timu – 7:7.

Lajonsi su ponovo poveli (14:7) zaslugom sjajnog Steforda, koji je ovoga puta bacio tačdaun-pas za Erika Ebrona.

Uz dosta sreće, u samom finišu prvog dela igre, Met Prater je postigao pogodak i odveo Detroit do prednosti od 17:7 na poluvremenu.

Džajantsi u trećoj četvrtini smanjuju na 17:10, da bi u poslednjem delu igre Džamal Egnju tačdaunom povećao prednost gostujuće ekipe na 24:10.

Na kraju je to bio i konačan rezultat, pa su Lajonsi prvi put od 2011. započeli sezonu sa dve uzastopne pobede.