Kraj crne serije – Džajantsi stigli do prve pobede!

NFL 16. okt 20174:29 > 4:38
Dustin Bradford/Getty Images

Njujork Džajantsi nisu dozvolili da treći put u svojoj istoriji započnu NFL sezonu sa šest uzastopnih poraza.

U pretposlednjem duelu šeste runde, slavili su u gostima protiv Denver Bronkosa rezultatom 23:10.

Početnu prednost Džajantsima doneo je Oldrik Rosas pogotkom sa 25 jardi. Ruki Ivan Ingram je nakon pasa Ilaja Meninga tačdaunom povisio na 10:0 za goste.

Brendon Mekmanus je pogodio za Denver sa 28 jardi i smanjio na 10:3, da bi tim iz Njujorka otišao na poluvreme sa prednošću 17:3 nakon intersepšna i tačdauna Džanorisa Dženkinsa.

Oldrik Rosas je u nastavku bio precizan sa 51 jarda i povisio na 20:3.

U poslednjoj četvrtini, Trevor Simijan pronašao je Džefa Hermana za tačdaun, pa su Bronkosi smanjili na 20:10, ali sjajni Rosas još jednim preciznim udarcem sa 40 jardi postavlja konačnih 23:10.

Nako prve pobede Džajantsa, jedine ekipe bez trijumfa sada su Klivlend Braunsi i San Francisko 49-ersi.

U poslednjem duelu šeste runde sastaju sa Tenesi Tajtansi i Indijanapolis Koltsi, uz direktan prenos na SK 1 u noći između ponedeljka i utorka (02:30).