Batker rekordom karijere spasao šampiona u Los Anđelesu

NFL 21. sep. 20201:44 > 2:02
Harry How/Getty Images

Aktuelni šampioni NFL Kanzas Siti Čifsi došli su i do druge pobede ove sezone, pošto su u izuzetno zanimljivoj utakmici savladali divizijskog rivala Los Anđeles Čardžerse posle produžetka 23:20.

Junak pobede šampiona bio je kiker Harison Batker, koji je u produžetku pogodio fild gol za pobedu sa 58 jardi, što mu je rekord karijere. To je bio savršen klimaks odličnog derbija divizije Zapad AFC.

Imaju za čim da žale Čardžersi. Držali su u rukama šampiona i imali veliku šansu da pobede. Domaći su savršeno kontrolisali utakmicu tri četvrtine, imali prednost 17:9, a onda je, do tada veoma dobar ruki Džastin Herbert bacio prilično ambiciozan pas ka prvoj hvataču Kinanu Alenu 29 sekundi pre kraja treće deonice. On je presečen, a u narednoj akciji, na početku četvrte četvrtine, Tajrik Hil postiže spektakularan tačdaun, posle čega je usledilo izjednačenje 17:17. Do kraja predviđenih 60 minuta dve ekipe su razmenile po fild gol i ušlo se u produžetak. Prvi napad imali su Čardžersi, ali ga nisu iskoristili, dok je prvi napad Čifsa u poene pretvorio već pomenuti Batker i doneo drugu pobedu šampionima i naneo prvi poraz Čardžersima.

Kod pobednika Patrik Mahoms je prebacio 302 jarda uz dva pasa za tačdaun, ali ne baš sjajan procenat dodavanja 27 uspešnih od čak 47 pokušaja. Ipak, nedovoljno dobru pas igru nadoknadio je odličnim trčanjem, posebno u finišu meča i produžetku, kada je obezbeđivao pozicije Batkeru. Na kraju je istrčao 54 jarda. Podršku je imao u Tajriku Hilu sa 99 uhvaćenih jardi uz tačdaun, kao i u Trevisu Kelsiju, koji je takođe hvatao tačdaun i 90 jardi. Na drugoj strani Herbert je prebacio 311 jardsi uz po bačen i istrčan tačdaun i intersepšn, Ostin Ekeler je istrčao 93 jarda, a Kinan Alen uhvatio 96 jardi.

U duelu dve sadašnje i buduće zvezde karavana Dešona Votsona i Lamara Džeksona, pobedu je odneo prošlogodišnji MVP. Džekson je vodio Rejvense do ubedljivih 33:16. Džekson je meč završio sa učinkom od 204 prebačena jarda uz 54 istrčanih i pasom za tačdaun. Trkači su dominirali, Gas Edvards je istrčao 73, a Mark Ingram 55 jarda. Na drugoj strani Dešon Votson je imao 275 prebačenih i 17 istrčanih jardi, uz po bačen tačdaun i intersepšn. Brendin Kuks je imao odličan učinak od 95 uhvaćenih jardi, ali je bio usamljen. Baltimor je otišao na 2-0, a Hjuston na 0-2.

Arizona je nastavila sa pobedama, pošto je porazila na svom terenu Vašington 30:15, a briljirao je Kajler Marej sa 286 prebačenih i 67 istrčanih jardi uz po jedan bačen, dva istrčana tačdauna i intersepšn. Arizona ima 2-0, a Vašington 1-1.