Baksi razbili Grin Bej, Gronk se vratio

NFL 19. okt 20201:09 > 1:13
Mike Ehrmann/Getty Images

Najavljivan kao veliki derbi okršaj Tampa Bej Bakanirsa i Grin Bej Pekersa nije doneo očekivanu rezultatsku neizvesnost. Na kraju je slavio domaćin ubedljivo .

Mada, posle prve četvrtine nije delovalo da će Bakanirsi doći do lagane pobede. Šta više, Grin Bej je dominirao, tu četvrtinu dobio 10:0 i delovao prilično samouvereno, da može da zabeleži i petu pobedu. Ali druga četvrtina donela je neverovatan obrt i praktično prelomila meč. Bakanirsi su potpuno razbili Pekerse, ali najveće zasluge za tako nešto pripadaju odbrani.

Presekli su dva pasa Eronu Rodžersu. Prvi je za tačdaun vratio Džamel Din, a manje od dva minuta kasnije posle još jednog intersepšna, Ronald Džons je trčao za tačdaun i Baksi su preokrenuli. Ne samo rezultatski, jer su poveli 14:10, već je čitav momentum prešao na njihovu stranu, a do poluvremena postigli su još dva tačdauna. Oba je bacio Tom Brejdi, prvi ka Tajleru Džonsonu, a potom i minut pre kraja druge četvrtine ka omiljenoj meti – Robu Gronkovskom. Sjajnom tajt endu to je ujedno prvi uhvaćen tačdaun posle 619 dana. Mada, treba reći da se ove sezone vratio iz penzije.

Drugo poluvreme bilo je praktično formalnost. Bakanirsi su do kraja postigli još 10 poena, a Grin Bej je ostao zaglavljen na onih 10 iz prve četvrtine i ekipa sa Floride je zasluženo došla do četvrte pobede, treće na domaćem terenu, gde još nisu osetili gorčinu poraza. Tom Brejdi je meč završio sa 166 prebačenih jardi uz dva pasa za tačdaun, Ronald Džons je istrčao 113 jardi uz dva tačdauna, a Gronkovski se definitivno vratio. Ne samo zbog tačdauna, već jer je bio prvi hvatač ekipe sa 78 jardi. Na drugoj strani Eron Rodžers je razočarao sa 160 jardi uz dva intersepšna. Tampa Bej je na čelu Juga NFC sa skorom 4-2 i ima pobedu više od Nju Orleansa, ali uz utakmicu više, kao i od Karoline, dok je na začelju Atlanta sa 1-5. Grin Bej je pao na drugo mesto Severa NFC sa skorom 4-1, pošto je prvi Čikago sa 4-0, Detroit ima 2-3, a Minesota 1-5.

U divizijskom derbiju Istoka AFC Majami Dolfinsi ostvarili su i treću uzastopnu pobedu, vrlo ubedljivo savladavši Njujork Džetse 24:0. Ovom pobedom Majami je izbio na drugo mesto divizije, ispred Nju Ingland Petriotsa i pokazali su da nisu baš toliko loša ekipa. Šta više, ekipa sa Floride deluje sve bolje, posebno kvoterbek Rajan Ficpatrik, koji je ponovo bacio tri pasa za tačdaun, uz 191 prebačen jard. Doduše, imao je i dva intersepšna, ali nisu kažnjena. Majami je drugi na Istoku sa 3-3, iza Bafala sa 4-1, a ispred Nju Inglanda sa 2-3 i Njujork Džetsa, jedinog tima u karavanu koji još nema pobedu, a već je nanizao šest poraza.