Henri srušio Rejvense, Hil sjajno odmenio Brisa

NFL 22. nov. 202022:20 > 22:24
Frederick Breedon/Getty Images

U derbiju Američke fudbalske konferencije Tenesi je posle velike borbe i produžetka slavio u Baltimoru protiv Rejvensa 30:24. Nju Orleans je bez Drua Brisa lagano slavio u derbiju Juga NFC protiv Atlante 24:9.

Velika borba vodila se u Baltimoru između timova koji u ušli poravnati sa skorom 6-3. Utakmica je bila pravi rolerkoster. Poveli su gosti tačdaunom Džonua Smita 7:0, a onda je Baltimor vezao dva fild gola, tačdaun i konverziju za dva poena i preokrenuo na 14:7. Do poluvremena Stiven Gostkovski je smanjio na 14:10.

Kada je Mark Endrus uhvatio pas Lamara Džeksona od 31 jard za tačdaun i Baltimor poveo 21:10, delovalo je da su Rejvensi bliži pobedi. Ali onda novi preokret. Tenesi je napravio seriju 14:0 i dva minuta i 18 sekundi pre kraja došao do vođstva 24:21. Ipak, Lamar Džekson je za veoma kratko vreme odveo tim do devet jardi od end zone protivnika. Ali nisu mogli više od fild gola i izborili su produžetak.

Prvi napad u dodatom vremenu imao je Baltimor, ali nije uspeo da dođe do pozicije za poene. Lopta je prepuštena Tenesiju, a onda je Derik Henri postao junak, pošto je istrčao 29 jardi za tačdaun i pobedu Tajtensa. Henri je meč završio sa 133 istrčana jarda uz taj tačdaun, Rajan Tenehil sa 259 prebačenih jardi uz dva pasa za tačdaun i intersepšn, dok je Kori Dejvis uhvatio 113 jardi. Kod poraženih Rejvensa Lamar Džekson je prebacio 186 jardi uz po prebačen tačdaun i intersepšn, dok je istrčao 51 jard. Džej Kej Dobins je istrčao 70 jardi uz tačdaun, a Endrus je uhvatio 96 jardi uz tačdaun. Tenesi je preuzeo vođstvo divizije Jug AFC sa skorom 7-3, ispred Indijanapolisa koji je na 6-3, Hjustona sa 3-7 posle pobede nad Nju Ingland Petriotsima i Džeksonvila koji je na 1-9 posle poraza od Pitsburga 20:9. Stilersi su lideri Severa AFC sa 10-0, dok je sada ispred Baltimora koji ima 6-4 i Klivlend sa 7-3 posle pobede nad Filadelfijom 22:17. Poslednji je Sinsinati sa skorom 2-7-1 posle poraza od Vašingtona 20:9.

Inače, veoma je zanimljiva situacija na Istoku NFC posle pobede Vašingtona, pošto je Filadelfija i dalje prva sa 3-6-1, a sada su Džajentsi i Vašington poravnati sa skorom 3-7. Odigran je i derbi Juga NFC između Nju Orleansa i Atlante. Falkonsi su vodili 9:3 do finiša prvog poluvremena, a onda je domaćin, kome je kao kvoterbek startovao prvi put u karijeri Tajsom Hil, vezao seriju 21:0 i došao do pobede 24:3. Briljirao je Hil sa 233 prebačena jarda, 51 istrčanim uz dva tačdauna, Majkl Tomas sa 104 uhvaćena jarda, kao i odbrana Nju Orleansa koja je čak osam puta sekovala Meta Rajana i zabeležila dva intersepšna. Nju Orleans je lider divizije sa skorom 8-2, ispred Tampa Bej Bakanirsa sa 7-3. Karolina je posle pobede nad Detroitom 20:0 preskočila Atlantu i ima skor 4-7, a Falkonsi 3-7.