Bakanirsi opljačkali Svece za finale Konferencije

NFL 18. jan. 20219:436 komentara
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Tampa Bej je u finalu Nacionalne konferencije. Bakanirsi su “opljačkali” Nju Orleans u njihovom dvorištu 30:20 i stigli na korak do učešća u Superboulu.

Nije bilo mnogo onih koji su očekivali ovakav ishod. Pogotovu što su “Sveci” dva puta u regularnm delu sezone relativno lako izašli na kraj sa Brejdijem i drugovima. Međutim, po ko zna koji put se pokazalo da je u plej ofu apsolutno sve moguće.

povezane vesti

A nije početak meča nagoveštavao ovakav konačan epilog. Odbrana i specijalni tim Sejntsa sjajno su otvorili utakmicu. Omogućili su iskusnom Dru Brisu i napadačima dva poseda u kojima su kretali daleko sa polovine terena Tampe. Iz prve dve situacije Nju Orleans je preko Lurca upisao dva fild gola i poveo 6:0.

Međutim, sve je počelo da se menja u drugih 15 minuta. Sakop je početkom druge četvrtine pogotkom sa 24 jarde upisao Tampu na semafor i smanjio na 6:3. Nije prošlo mnogo vremena, a Dru Bris je napravio prvu grešku. Pas ka Tomasu presekao je korner bek Šon Marfi- Banting. Uhvatio je loptu i stigao do tri jarde od end zone rivala. Brejdi je odmah pronašao Evans u end zoni za vođstvo od 10:6 za tim sa Floride.

Sveci su se brzo vratili od šoka. Sjajnom trik akcijom u kojoj je Vinston pronašao Trikvana Smita postigli su svoj prvi tačdaun na meču za vođstvo od 13:10. Na isteku prvog poluvremena šutem sa 37 jardi Sukop je izjednačio na 13:13.

I start trećeg dela je pripao domaćinima. Bris je u end zoni pronašao raspoloženog Smita i Sejntsi su ponovo vodili, ovaj put 20:13. Niko u domaćem taboru verovatno nije ni mogao da pretpostavi da će im to biti poslednji poeni na meču. A praktično su u nastavku meča sami sebe pobedili.

Tampa je zategla odbranu i pokazala da je ovaj često osporavani deo tima izuzetno dobar. Prvo su napravili fambl na Kamari. Ostavili su Brejdiju odličnu poziciju, koju je možda najboolji kvoterbek svih vremena realizovao pasom za tačdaun ka Fornet za novo izjednačenje.

Kako se meč bližio kraj Tampa je izgledala sve bolje, dok Nju Orleans nije imao nikakvo rešenje u napadu. Sakop je na 10 minuta pre kraja pogotkom iz polja odveo Bakanirse na 23:20. Sve je rešeno na pet minuta pre kraja. Devin Vajt, lajnbeker Tampe, presekao je pas Dru Brisa i doneo loptu na 28 jardi od end zone Nju Orleansa. Akcija je okončana trčanjem Brejdija u end zonu Svetaca za ispostaviće se konačnih 30:20.

Mi smo potpuno drugi tim u plej of. Znam da su mnogi kritikovali našu defanzivu, ali su momci pokazali da su sjajni. Ovo je bilo njihovo najbolje izdanje” hvalio je trener Brus Erijans svoju odbrambenu liniju.

Brejdi je meč okončao sa 199 bačenih jardi uz dva tačdauna. Imao je i jedno trčanje u end zonu rivala. Najveću podršku je imao u Fornetu koji je sakupio 63 jarde po zemlji i 44 kroz vazduh.Sa druge strane, Dru Bris je možda u poslednjoj utakmici u karijeri potpuno podbacio. Osvojio je 134 jarde uz tačdaun, ali su njegovi pasovi čak tri puta bili presečeni.

Brejdi će tako 14. put u karijeri, prvi put sa Bakanirsima, igrati finale Konfenencije. Poslednja prepreka na putu ka Superboulu biće im narednog vikenda sjajni Grin Bej, predvođen Aronom Rodžersom. Meč je na programu u nedelju od 21.05 časova uz direktan prenos na Sport klubu.