Fortinajnersi zaustavili Kauboje, za Superboul protiv Iglsa

NFL 23. jan 20235:59 3 komentara
Thearon W. Henderson/Getty Images

San Francisko Fortinajnersi su drugu godinu zaredom u finalu Nacionalne fudbalske konfrerencije. Tim iz Kalifornije je na domaćem terenu savladao Dalas Kaubojse 19:12 i zakazao megdan sa Filadelfija Iglsima za mesto u Superboulu.

Kao što se i očekivalo duel između Fortinajnersa i Kaubojsa bio je veoma izjednačen od samog početka, a presudio je tačdaun San Franciska u prvi sekundama poslednje četvrtine.

povezane vesti

Meč je počeo velikom greškom Daka Preskota. Njegov pas u drugom drajvu za Dalas je presekao Fred Vorner na 18 jardi od end zone Kauboja. Međutim odbrana Dalasa je odradila veliki posao i uspela da limitira San Francisko samo na golu iz polja za prednost od 3:0.

Prvi udarac Dalas je zadao sredinom druge ćetvrtine kada je pomenuti Preskot pasom za četiri jarda pronašao u end zoni Daltona Šulca za prvo vođstvo Kauboja 6:3. Bret Maher, šuter Dalasa je ponovo promašio pretvaranje za dodatni poen. Ipak do kraja poluvremena San Francisko vraća prednost sa dva daleka fild gola Roba Goulda i na odmor odlazi sa rezultatom 9:6.

Mogao je Dalas do prednosti u trećoj četvrtini. Međutim, zaustavljeni su blizu end zone rivala i odlučili su se za šut za tri poena koji je Maher pogodio za izjednačenje i 9:9 uoči starta poslednjih 15 minuta.

Prvi i jedini tačdaun na meču San Francisko pravi posle samo dve sekunde u četvrtoj četvrtini. Za dva jarda istrčao je Kristijan Mekefri za prednost 16:9. Maher je fild golom vratio minus na četiri poena, ali je Gould pogotkom iz polja na tri minuta do kraja ponovo odveo Fortinajnerse na 19:12.

Do kraja meča odbrana San Franciska je izdržala nalet Dalasa za veliko slavlje svojih navijača i prolazak među četiri najbolja tima u NFL ligi.

U redovima pobednika mladi kvoterbek Bruk Pardi imao je 214 jardi kroz vazduh bez tačdauna i presečene lopte. Glavna meta bio mu je Džordž Kitl koji je uhvatio pet lopti za 95 jardi. Dak Preskot je za Dalas stigao do 206 jardi, ali uz tačdaun i dva intersepšna. Nije pomogla Kaubojima ni vrhunska partija Sidi Lemba, koji je u deset hvatanja stigao do 117 jardi.

San Francisko će naredne nedelje 29. januara od 21 časova gostovati Filadelfiji, dok će u finalu AFC u reprizi prošlogodišnjeg duela igrati Kanzas Siti Čifsi i Sinsinati Bengalsi. Oba meča ekskluzivno gledajte na kanalima Sport kluba.