Koltsima derbi Juga, tragičar Votson, Džetsi na 0-12

NFL 6. dec. 202022:421 komentar
Peter Aiken / Stringer

U derbiju Juga AFC Indijanapolis Koltsi su kao gosti savladali Hjuston 26:20. Njujork Džetsi ni u 12. meču nisu uspeli da dođu do pobede, iako su imali veliku šansu protiv Las Vegas Rejdersa.

Posle ubedljivog poraza u još jednom divizijskom derbiju protiv Tenesija, Koltsi su se oporavili i reagovali na najbolji mogući način. U jako napetom susretu savladali su Hjuston u gostima i tako ostali u konkurenciji za plej-of.

Indijanapolis je bolje igrao u većem delu prvog poluvremena, imali čak i prednost 21:10. Ali do poluvremena Teksansi su postigli 10 poena i smanjili na 24:20. Za razliku od prvih pola sata u drugom delu odbrane su znatno podigle nivo. Poena nije bilo sve do sredine četvrte četvrtine, a i te poene je zaradila odbrana, pošto je oboren Dešon Votson u end zoni za sejfti.

povezane vesti

Votson je dobio priliku da bude heroj, odlično i odradio posao u poslednjem drajvu i doveo ekipu na dva jarda od end zone. Međutim, centar je loše izveo snep, Votson dobio tešku loptu koja mu je ispala, a nju je pokupio Entoni Voker i tada je praktično bila gotova utakmica. Votson je utakmicu završio sa 341 dodatim i 38 istrčanih jardi, uz istrčani tačdaun, ali i intersepšnom pored pomenutog fambla. Briljirali su risiveri Kiti Kjuti sa 141 uhvaćenim jardom i Čed Hensen sa 101. Na drugoj strani Filip Rivers je meč završio sa 285 prebačenih jardi uz dva pasa za tačdaun, Džonatan Tejlor je istrčao 91, a Ti Vaj Hilton uhvatio 110 uz tačdaun.

Indijanapolis se izjednačio sa Tenesijem, koji je izgubio od Klivlenda 41:35, i obe ekipe imaju po 8-4, dok je Hjuston treći sa 4-8. Klivlend je učvrstio drugo mesto Severa AFC sa skorom 9-3.

Posle 11 poraza od početka sezone Njujork Džetsi su bili na pragu prve pobede. Uspeli su da preokrenu protiv Rejdersa koji su vodili 24:13 i povedu 28:24. Čak su i osvojili loptu minut i po pre kraja, ali prvo nisu uspeli da osvoje prvi daun, potom pantovali loptu i Rejdersima dali novu šansu na 35 sekundi pre kraja. Na kraju je Derik Kar bacio pas za tačdaunod 46 jardi Henriju Ragsu za novu pobedu i držanjem u životu plej-of nade. Rejdersi su drugi na Zapadu AFC sa skorom 7-5, dok su Džetsi ostali na 0-12.

U ostalim mečevima Nju Orleans je kao gosti u derbiju Juga NFC slavio protiv Atlante 21:16, u još jednom divizijskom derbiju NFC ali Severa Detroit je kao gost, posle preokreta, pobedio Čikago 34:30. Majami je nastavio sa odličnim igrama i slavio je kod kuće protiv Sinsinatija 19:7, dok je Minesota posle produžetka savladala Džeksonvil 27:24.