Ništa od velikog preokreta: Remsi srušili Bakanirse!

NFL 24. jan. 20220:30 > 1:049 komentara
Kuper Kap
Mike Ehrmann/Getty Images

Los Anđeles Remsi plasirali su se u finale Nacionalne fudbalske konferencije NFL pobedom nad aktuelnim osvajačima Superboula Tampa Bej Bakanirsima rezultatom 30:27 zahvaljujući postignutom fild golu u poslednjim trenucima utakmice.

Povezano

Remsi su tako nastavili niz iznenađenja u divizijskoj rundi i pobeda gostiju fild golom u samom finišu, pošto su sprečili potpuni preokret Baksa, koji su se vratili posle vođstva gostiju 27:3. Prethodno su plasman u finala konferencija na sličan način obezbedili Sinsinati Bengalsi protiv Tenesi Tajtansa i San Francisko 49ersi, koji su slavili protiv Grin Bej Pekersa.

U borbi za plasman u Superboul, koji će biti igran u Los Anđeles, Remse naredne nedelje čeka susret sa 49ersima, na domaćem terenu.

Najzaslužniji za trijumf Remsa bio je vajd risiver Kuper Kap, koji je u samom finišu posle tačdauna za izjednačenje Baksa istrčao dovoljno da bi primakao svoj tim do fild gola. Kap je istrčao 183 jarda i imao jedan tačdaun, uz jedan fambl. Metju Staford je takođe predvodio Remse sa 28 uspešnih pasova iz 38 pokušaja za 366 jardi i dva tačdauna, uz jedan postignut. Jedini preostali tačdaun postigao je Kendal Blenton.

Na drugoj strani, Tom Brejdi je imao tek 30 kompletiranih dodavanja iz 54 pokušaja za 329 jardi i jedan tačdaun, uz jedan presečen pas. Lenard Furnet istakao se u redovima Baksa sa dva tačdauna i 51 istrčanim jardom, a jedini preostali tačdaun bio je delo Majka Evansa hvatanjem.

Od početka utakmice Remsi su u potpunosti kontrolisali rezultat, dok Baksi nikako nisu birali prava rešenja u napadu, pa su gosti čak imali šansu da sve reše u prvom poluvremenu. U potpunosti su zaustavili igru branioca titule do druge polovine treće četvrtine, kada su počeli da greše, pa su tako domaći tim i vratili u igru.

Gosti su poveli fild golom Meta Geja, nekoliko minuta kasnije usledio je tačdaun Blentona, da bi Baksi u poslednjem minutu smanjili na 10:3 preko Rajana Sakopa. Remsima nije bilo potrebno mnogo vremena da dođu do novog tačdauna kada je Staford sjajno pronašao Kapa, a uz novi fild gol na poluvremenu je bilo 20:3. Gosti se nisu tu zaustavili, kvoterbek snikom Staford je odveo Remse na 27:3, a iako se činilo da je utakmica time rešena, Kap je napravio veliku grešku, izgubio loptu i Baksi su od tada započeli svoj preokret.

Do kraja treće četvrtine domaći tim je postigao fild gol, dok je Fornet istrčao tačdaun, da bi poslednji period počeo greškama na obe strane. Prvo je Von Miler oduzeo loptu Baksima, ali su odmah potom Remsi loše izveli loptu, koju Staford nije očekivao, a iako su branioci titule brzo stigli do fild zone, Brejdi je prvo sekovan, da bi potom bio primoran na dugi pas, koji nije uhvaćen.

Na drugoj strani Remsima nije bilo potrebno mnogo vremena da bi stigli do fild gol zone, ali je Gej bio neprecizan, a četiri minuta pre kraja rezultat je bio 27:13. Međutim, ispostavilo se da nije sve rešeno, pošto je Brejdi sjajno pronašao Evansa sa preko 50 jardi za tačdaun, da bi Kem Ejkers napravio drugi fambl dva i po minuta pre kraja. To je Baksima dalo sjajnu šansu da stignu do izjednačenja, koju su i iskoristili zahvaljujući Fornetu na četvrtom pokušaju za inče na devet jardi od end zone. Srećom po Remse ostalo im je dovoljno vremena, uz jedan tajm-aut, da pokušaju da stignu barem do fild gola, što su i učinili zahvaljujući Kapu, za kojeg odbrana Baksa nije imala rešenje.

Poslednji meč divizijske runde od 0.30, uz direktan prenos na SK1, igraju Bafalo Bilsi i Kanzas Siti Čifsi. Finala konferencija na programu su sledeće nedelje, dok je Superboul LVI zakazan za 13. februar, a svi preostali mečevi čekaju vas ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.