Novi poraz, Kaubojsima treba čudo za plej-of

NFL 9. dec. 20208:13 > 9:08
Patrick McDermott/Getty Images

Baltimor Rejvensi savladali su Dalas Kaubojse na svom terenu u okviru 13. vikenda NFL sa 34:17. Rejvensima je to prvi trijumf, posle tri izgubljena meča i uz skor 7-5 zauzimaju treće mesto u AFC sever. Kaubojsi su šestim porazom u poslednjih sedam duela praktično izgubili sve šanse da se domognu plej-ofa četiri runde pre kraja. Uz skor 3-9 poslednji su u NFC istok.

Duel na M&T benk stadionu od tačdauna Lamara Džeksona trčanjem u finišu uvodne četvrtine kontrolisali su Rejvensi. Do poluvremena su pobegli na 20:7, a zatim u nastavku dodatno uvećali prednost i na kraju rutinski slavili.

Džekson je meč okončao sa ukupno 195 jardi, 2 tačdauna i intesepšn. Gus Edvards je istrčao 101 jard, a po jedan tačdaun ostvarili su Markiz Braun, Majls Bojkin i Džej Kej Dobins.

Na drugoj strani, Endi Dalton je prebacio 285 jardi, uz 2 tačdauna i intesepšn.

U sledećoj rundi, Baltimor gostuje Klivlend Braunsima, a Dalas Sinsinati Bengalsima.