Poluvreme za pamćenje Henrija, NE ukrao pobedu Arizoni

NFL 30. nov 20202:00 0 komentara
Adam Glanzman/Getty Images

Tenesi Tajtensi ubedljivo su se revanširali Indijanapolis Koltsima na Lukas Oilu u derbiju Juga AFC 45:26 uz briljantnu partiju Derika Henrija. Nju Ingland slavio u uzbudljivoj završnici protiv Arizone.

Kako je krenuo veliki derbi Juga, dve ekipe koje su ušle u meč sa skorom 7-3, očekivala se borba do poslednjeg daha. Prva četiri drajva donela su četiri tačdauna, ali od tada su Tajtensi napravili seriju 21-0 do poluvremena i otišli na veliki odmor sa ogromnih 35:14. Dominirao je u tom periodu Derik Henri, koji je u samo prvih 30 minuta postigao tri tačdauna i istrčao 140 jardi.

U drugom delu Tajtensi su digli nogu sa gasa, a sa druge strane Koltsi nisu našli dovoljno magije u napadu i pretrpeli su težak poraz, koji ih je koštao prvog mesta u diviziji. Pored sjajnog Henrija, koji je meč završio sa 185 osvojenih jardi iz skrimidža i tri tačdauna, istakao se i Ej Džej Braun, sa 98 uhvaćenih jardi uz hvaćen tačdaun, ali i 42 vraćena jarda uz tačdaun. Rajan Tenehil je prebacio 221 jard uz po bačen i istrčan tačdaun. Na drugoj strani Filip Rivers je prebacio 295 jardi uz dva bačena tačdauna i intersepšn, dok je Ti Vaj Hilton uhvatio 81 jard uz tačdaun. Tensi je lider Juga sa 8-3, dok je Indijanapolis drugi sa 7-4.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Foksborou gde su Nju Ingland Petriotsi dočekali Arizona Kardinalse. Posle prve četvrtine favorizovani gosti vodili su 10:0, ali Petriotsi su stegli odbranu i do četvrte četvrtine preokrenuli na 17:10. U poslednjoj četvrtini Kenjan Drejk je istrčao drugi tačdaun za 17:17, a u završnici utakmice Arizona je imala veliku šansu za pobedu. Kem Njutn je bacio intersepšn, a Zejn Gonzales je imao šansu da fild golom sa 45 jardi donese prednost gostima minut i 47 sekundi pre kraja. Međutim, kiker Arizone je promašio i olakšao Petsima startnu poziciju. Ovog puta Njutn je dobro vodio drajv i omogućio svom kikeru Niku Folku da u poslednjem sekundu šutira fild gol sa 50 jardi. On je pogodio i doneo veliku pobedu Patriotama.

Ovom pobedom franšiza iz Bostona zadržala je treće mesto Istoka Američke fudbalske konferencije sa skorom 5-6, iza Majamija koji je u divizijskom okršaju savladao Njujork Džetse 30:6 i sada Dolfinsi imaju 7-4, i lidera Bafala koji posle pobede nad Los Anđeles Čardžersima imaju 8-3. Džetsi su poslednji sa svih 11 poraza. Arizona je pala na treće mesto Zapada NFC sa skorom 6-5.

Čardžersi su porazom ostali zakucani za dno divizije Zapad AFC sa skorom 3-8, a drugi u toj diviziji i dalje su Las Vegas Rejdersi, koji su plej-of šanse ugrozili teškim porazom u Atlanti protiv Falkonsa 43:6. Atlanta je treča na Jugu NFC sa skorom 4-7, ispred Karoline sa 4-8 koja je pretrpela poraz od Minesote 28:27. Vikinzi su sada treći na Severu NFC sa 5-6, ali su veoma blizu drugoplasiranom Čikagu, koji ima 5-5.

Njujork Džajentsi su pobedom u gostima protiv Sinsinatija 19:17 izbili na prvo mesto Istoka NFC sa skorom 4-7, koliko ima i Vašington, dok je Sinsinati poslednji na Severu AFC sa 2-8-1 iza Baltimora sa 6-4, Klivlenda koji je pobedom nad Džeksonvilom 27:25 došao do 8-3 i Pitsburga sa 10-0.