Prvi poraz Pantera, Njujork dočekao dvostruko slavlje

NFL 3. okt 202122:52 1 komentar
Karolina
REUTERS/Mark J. Rebilas

U jednom od derbija četvrtog vikenda NFL šampionata Dalas Kaubojsi u Arlingtonu naneli su prvi poraz Karolina Pantersima 36:28. Prvu pobedu zabeležili su njujorški timovi Džajentsi i Džetsi, pošto su posle produžetka bili bolji od Nju Orleans Sejntsa i Tenesi Tajtensa.

Poslednji put kada su Panteri imali 3-0 bilo je 2015. u sezoni kada su igrali superboul. Poslednji put kada su imali 14 i više sekova bilo je iste sezone. Te sezone slavili su ubedljiv trijumf upravo u Dalasu protiv Kaubojsa. Ali usledila je osveta i ne samo to, već je ekipa iz Šarlota doživela prvi poraz.

Delovalo je da je Sem Darnold spreman za novi spektakl. U prvom poluvremenu koje je završeno minimalnim vođstvom gostiju 14:13 istrčao je oba tačdauna i postao je prvi kvoterbek koji je u prva četiri vikenda istrčao čak pet tačdaunova. Međutim, u drugom delu potpuno druga slika.

Treća četvrtina potpuno je pripala domaćinu. Dalas je postigao tri tačdauna, a Trevon Digs je opravdao epitet najboljeg defanzivca meseca septembra u NFC, pošto je uhvatio dva intersepšna koja je bacio Darnold. Ukupno su Kaubojsi tu četvrtinu dobili 20:0, a kada je Greg Zurlajn realizovao fild gol na početku četvrte deonice bilo je ogromnih 36:14. Međutim, gosti se nisu predavali, Darnold je bacio dva tačdauna, oba ka Di Džej Muru i smanjili su na 36:28 četiri minuta pre kraja. Ali to je bilo sve od njih, jer je Dalas do kraja zadržao loptu i uknjižio treću pobedu.

Kod pobednika Dak Preskot je prebacio 188 jardi uz čak četiri pasa za tačdaun. Ezekijel Eliot je istrčao 143 jarda uz tačdaun, dok je jedan od tačdauna uhvatio Amari Kuper uz 69 jardi. Na drugoj strani Sem Darnold je na kraju meč završio sa 301 prebačenim jardom i 35 istrčanih, uz po dva bačena i istrčana tačdauna, ali i dva interspšna. Čaba Habard je istrčao 57 jardi, a Di Džej Mur je uhvatio 113 jardi uz šest istrčanih za dva tačdauna. Dalas je ostao lider Istoka NFC sa skorom 3-1, a Karolina je lider Juga NFC sa istim skorom.

Na Istoku su prvu pobedu u sezoni ostvarili Njujork Džajentsi koji su posle produžetka dobili Nju Orleans Sejntse, koji su na Jugu NFC na trećem mestu sa 2-2, dok je Atlanta na začelju sa 1-3, posle poraza kod kuće od Vašingtona 34:30, koji je sada drugi na Istoku NFC sa 2-2. Isti skor u toj diviziji kao i Njujork Džajentsi 1-3 imaju Filadelfija Iglsi koji su poraženi kod kuće od Kanzas Siti Čifsa 42:30, uz pet bačenih tačdauna Patrika Mahomsa za skor 2-2 u diviziji Zapad AFC.

Do prve pobede u šampionatu došla je i druga njujorška ekipa. Džetsi su kao i Džajentsi, morali da igraju produžetak, ali su na kraju uspeli da pobede 27:24, iako je priliku za izjednačenje propustio Rendi Bulok koji je promašio pokušaj za fild gol od 49 jardi.

U preostalim mečevima Čikago je u derbiju severne divizije NFC pobedio Detroit 24:14, Bafalo je bio ubedljiv protiv Hjustona 40:0, dok je Klivlend u gostima pobedio Minesotu 14:7.