Robinson se vratio posle ranjavanja i srušio Čikago

Michael Reaves/Getty Images

U duelu dva tima koja su loše počela NFL sezonu, Vašington je za nijansu bio manje loš i savladao Čikago na gostujućem terenu 12:7. Sada obe ekipe imaju skor 2:4 i kako igraju bila bi senzacija da se bilo koja od njih domogne plej ofa.

Na Soldžer fildu je prema očekivanjima viđena tvrda utakmica sa veoma malo poena i kvalitetnih napadačkih akcija.

povezane vesti

U prvom poluvremenu jedine poene upisali su gosti iz glavnog grada i to sekundi pre kraja druge četvrtine kada je precizan iz polja sa 38 jardi bio Džoe Slaj za vođstvo Komandersa 3:0.

Najbolji trenutak na meču, Bersi su imali sredinom treće deonice kada je pas Džastina Fildsa za tačdaun od 40 jardi uhvatio Dante Petis. Poveo je Čikago na oduševljenje navijača 7:3.

Međutim, to je bilo sve što se tiče ofanzivnog dela tima Bersa. Vašington je na samom startu četvrte deonice prišao na poen minusa posle novog gola iz polja Slaja, a do prednosti i ispostaviće se pobede došli su posle trčanja Brajana Robinsona od jedne jarde. Nisu konvertovali akciju za dva poena, ali je i 12:7 bilo dovoljno za trijumf protiv Bersa.

U pobedničkom timu Karson Venc je došao do samo 99 jardi pasom, a junak meča bio je raning bek  Brajan Robinson sa osvojenih 60 jardi u 17 nošenja i tačdaunom. Robinson je pre samo 46 dana bio ranjen sa dva hica i pištolja i bilo je pitanje da li će uopšte igrati ove sezone.

Kod Bersa Džastin Filds je osvojio 190 jardi pasom uz tačdaun i presečenu loptu. Kvoterbek je bio i najbolji trkač tima sa 88 jardi iz 2 nošenja.

Vašington u narednom kolu dočekuje Grin Bej, dok će Čikago gostovati Nju Inglandu.